Chodnik 920Blog

6 lat Extreme Coding!

Nie tak dawno nasza firma obchodziła swoje szóste urodziny. Dla mnie to dużo czasu, który został wykorzystany na rozwój, poznawanie nowych technologii, wspieranie naszych klientów i realizację projektów. Extreme Coding to ogromna część mojego życia, którą staram się wraz z zespołem ciągle rozwijać.

Decyzję o otwarciu firmy podjąłem w UK. W tamtym okresie byłem właścicielem drukarni internetowej. W krótkim czasie stała się jednym z liderów na wyspach w dostarczaniu drukowanych materiałów, już na następny dzień do klientów. Sklep, który w 90% oprogramowałem, przechodził kolejne ulepszenia i modyfikacje. W tym samym czasie otrzymałem zlecenie z USA. Zadaniem było wykonanie sklepu dla ekskluzywnej marki kosmetyków w ekstremalnie krótkim czasie. Do pomocy dołączył Mariusz oraz Mateusz. Zadanie wykonaliśmy terminowo. Tak powstała nazwa Extreme Coding oraz firma rozpoczęła oficjalnie swoją działalność. Extreme również z mojego zamiłowania do mniej bezpiecznych sportów czy wyczynów. Otrzymywaliśmy kolejne zlecenia od lokalnych oraz zagranicznych klientów. Do naszego zespołu dołączył grafik oraz kolejny programista. Wszyscy pracowali z różnych lokalizacji.

W 2012 roku Extreme Coding otworzyło swoje biuro w Katowicach. Kolejni programiści powiększali nasz zespół. Postawiliśmy na stacjonarną współpracę. Stopniowo pozyskiwaliśmy zadowolonych, lokalnych klientów, jak również kontynuowaliśmy współpracę z zagranicznymi. W międzyczasie zrezygnowaliśmy kompletnie z przygotowania materiałów do druku oraz innych materiałów, jakimi się zajmowaliśmy. Zdecydowałem, że firma musi się wyspecjalizować, w ten sposób stajemy się konkurencyjni na rynku i możemy zagwarantować klientom taką jakość, jakiej sami byśmy oczekiwali. Dla nas specjalizacja to realizacja stron, sklepów i dedykowanych aplikacji dla klientów świadomych swoich potrzeb i chcących rozwijać swoje biznesy.

Rok 2015 to kolejna zmiana. Przeprowadziliśmy się do nowego biura w samym centrum Katowic. Powiększyliśmy liczbę programistów. Wprowadziliśmy obowiązkowe kapcie — oprócz klientów nikt u nas w biurze nie chodzi w butach — bardziej domowo niż firmowo! Zarządzanie projektami stopniowo przekazywałem Magdzie. Moim celem było utrzymanie dobrych relacji z klientami, jednocześnie podwyższając jakość naszych realizacji. Zawsze stawiałem na indywidualny projekt, który musiał być funkcjonalny oraz estetyczny. Klienci zawsze otrzymywali oprogramowany serwis, który był zgodny z przygotowanym wcześniej projektem graficznym. ‘Nie da się’ nie istniało i nie istnieje w Extreme Coding - nadal trzymamy się tego stwierdzenia, realizując kolejne zlecenia.

6 lat Extreme Coding 

Awwwards to zbiór najlepszych, internetowych projektów z całego świata. Głosują na nie użytkownicy. W 2014 otrzymaliśmy pierwszą nominację, w 2016 kolejną za projekt oraz programowanie strony internetowej. Projekt został zrealizowany dla prestiżowej kancelarii adwokackiej w Londynie. Podwyższyło to nasz prestiż i zmobilizowało do kolejnych usprawnień w naszej firmie. Powiększyliśmy swoją ofertę o aplikacje mobilne na wszystkie platformy, zarówno na tablety, jak i telefony. 

2014 to rok, w którym częścią naszej firmy stał się Ascensor - brytyjska agencja multimedialna o takim samym profilu jak Extreme Coding. Wykonaliśmy wspólnie wiele projektów oraz stworzyliśmy dużą ilość rozwiązań usprawniających pracę naszych klientów każdego dnia. Zdecydowaliśmy się zrezygnować z wielu używanych przez nas technologii oraz CMS-ów. Wraz z naszym parterem oraz programistami wybraliśmy nowoczesny framework odpowiadający za działanie ‘ECMS’ oraz ‘ECM$’ - naszego systemu do zarządzania treścią, sklepami oraz aplikacjami. Cały czas go rozwijamy, budując kolejne indywidualne projekty.

Obecnie Extreme Coding to 11 osób, które projektują, zarządzają oraz programują. Osoby, które są świetne w tym co robią i zaskakują pomysłami. Ludzie, którzy potrafią stanąć na wysokości zadania i jeśli jest taka potrzeba dać z siebie 150% - bardzo Wam wszystkim dziękuję!

Plany na przyszłość.

W tym roku uruchamiamy naszą nową stronę internetową. Znajdziecie na niej użyteczne informacje o realizacji projektów, marketingu online oraz nas samych. Dodatkowo naszym priorytetem jest ulepszenie procesu realizacji projektów. Chcemy pozostać w naszym obecnym biurze i zrobić ‘mały’ remont. Dopasować naszą ‘bazę’ do odświeżonego wizerunku. Nie chcemy zatrudniać dziesiątek ludzi i zmieniać profilu na bardziej korporacyjny.

„Klient w Extreme Coding nigdy nie był i nie będzie kolejnym numerem.”

Nigdy nie chciałbym mieć firmy w której pracują ludzie, których nie znam ale na pewno dołączy do nas jeszcze parę osób, aby móc optymalnie realizować projekty.

Zapraszamy!

Chodnik 920Górnicy 2.0

O nas

Jesteśmy współczesnymi górnikami.
Kopiemy głęboko. W kodzie i w pikselach.

"Każdy projekt internetowy może być interesujący, duży projekt może wymagać specjalnych umiejętności. Ciekawy projekt to taki, z którego realizacji, razem z Klientem, czerpiemy satysfakcję"

Górnicy 2.0
Górnicy 2.0
Honeycomb
Chodnik 920Poznaj region

Śląsk

12333
km² powierzchni

Województwo o najwyższym stopniu urbanizacji

4.5 mln
mieszkańców, liczba cały czas rośnie

Największa gęstość zaludnienia w Polsce

71 Miast
z czego 19 na prawach powiatu

49 gmin miejskich, 22 gmin miejsko-wiejskich, 96 gmin wiejskich

Chodnik 920Regularne, ciekawe informacje raz w miesiącu

Newsletter

Chodnik 920Kawa?

Zapraszamy do Katowic!

Extreme Coding
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice
Polska

Skrobnij do nas
Chodnik 920Fajrant

Pracujemy 0800:1600 CET

Poniędziałek - piątek
Jest ,
- głębokość - / px
Górnik
Awwwards