Chodnik 920Blog

Nowa strona Extreme Coding - Case study

Regularnie, co 3 lata wdrażamy naszą nową stronę internetową i to samo rekomendujemy naszym Klientom. Tym razem postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko,  odświeżając nie tylko stronę, ale również wizerunek firmy.

Naszym celem było zaprezentowanie poszerzonej oferty w przyjazny sposób oraz stworzenie projektu od początku. Rezultat przerósł nasze oczekiwania!

A wszystko zaczęło się niepozornie, od mojego spotkania z Marcinem (grafikiem) przy plackach węgierskich trzy miesiące temu. To danie zawsze wyzwala w nas najwięcej kreatywności. Rysowaliśmy, kreśliliśmy i sypaliśmy pomysłami. Następnie Marcin przygotował projekt, który wspólnie odrzuciliśmy, taki sam los spotkał drugi projekt. Zgodnie doszliśmy do wniosku, że nie ma w nich pomysłu i nie są wystarczająco ciekawe. Poszukiwania idealnego pomysłu trwały dalej…


Projekt nowej strony Extreme Coding

Kolejny projekt był w 60% tym, co widzicie na naszej nowej stronie. Zmiany, uwagi, przerabianie pomysłów i projektu. Prace nad ideałem trwały i pewnego dnia finalnie powstał! Stworzyliśmy projekt nowej strony Extreme Coding, Śląski, tak jak duma z tego gdzie się znajdujemy, Górnicy 2.0.


Kim są Górnicy 2.0?

To My w połączeniu z kilkoma nowymi kolorami i obiektami charakterystycznymi dla naszego regionu, znajdującymi się w niedalekiej odległości od siedziby.  Na nową stronę trafiły Spodek, Legendia, Radiostacja Gliwice, Nikiszowiec oraz kopalnia Guido. Całość została wzbogacona klimatem charakterystycznym dla naszego regionu, czyli górnictwem. Zjedziecie z nami na głębokość 5 759 pixeli, poznacie całą naszą brygadę, dowiecie się dlaczego mamy aż 75 lat doświadczenia i poznacie historię całego naszego regionu.

Extreme Coding

Następnym krokiem w tworzeniu nowej strony było poukładanie wszystkiego w logiczną całość, dopracowanie UX, aby strona była przyjazna dla użytkowników oraz doszlifowanie wszystkich, małych elementów o które zawsze dbamy i są atrakcyjne dla odwiedzających. Projekty trzymaliśmy w tajemnicy przed całą resztą załogi do momentu, kiedy byliśmy z nich oboje zadowoleni (Marcin grafik i ja) Prezentując je załodze byłem bardzo dumny z naszej pracy i z nowego wizerunku Extreme Coding. Całość naszego teamu przyjęła go bardzo pozytywnie, ale z lekkim przerażeniem spowodowanym ilością nadchodzącej pracy. Projekt okazał się być bardzo duży i wymagał ogromnej ilości godzin od pierwszego spotkania do finalnej, działającej strony internetowej. Jak zawsze - daliśmy radę!

500 godzin pracy | 8 ludzi | 3 miesiące


Ludzie

Magda (Project Manager) rozpisała cały projekt w zadania i przydzielała je kolejno do wybranych osób.

Sebastian zajął się programowaniem Front-end, pomagał mu w miarę możliwości Damian. Jacek przygotował całego CMS-a (system do zarządzania treścią na stronie), w którym umieścił wiele dedykowanych sekcji umożliwiających nam zarządzanie treścią. Tomek pomagał przy elementach odpowiedzialnych za wyświetlanie stron oraz ich ładowanie. Agnieszka była w stałym kontakcie z ludźmi odpowiedzialnymi za obiekty (jak np. Legendia) i dopinała tematy prawne zastosowanych materiałów. Dodatkowo doradzała nam jak i co możemy pokazać na stronie aby nie naruszać praw autorskich.

Łukasz wprowadził niepoliczalną na ten moment ilość treści, zdjęć oraz linków. Michał - czyli ja :) stworzyłem treści oraz koordynowałem realizację całości od początku do uruchomienia odciążając Magdę.

Zaangażowanie w pracę wszystkich osób związanych z nową stroną Extreme Coding przerosło moje oczekiwania i pokazało jak naprawdę zgranym zespołem jesteśmy!


Wdrożenie

Końcówka projektu to zawsze duża ilość zadań, ogromna ilość informacji, ostatnich ‘szlifów’ oraz prac optymalizujących działanie. Testowanie na różnych urządzeniach, sprawdzanie treści oraz wiele innych, które w przypadku naszego projektu nasiliły się do granic możliwości. Emaile, zadania w programie do zarządzania, skype oraz dropbox - materiały oraz informacje były wszędzie i panowaliśmy nad tym! Terminem uruchomienia był 31 października i udało się to osiągnąć!


A to jeszcze nie wszystko!

Zależało nam na optymalnym czasie uruchomienia wersji polskiej stąd kolejnym krokiem jest przetłumaczenie całości strony na język śląski oraz angielski. Ja osobiście nie mogę się doczekać wersji śląskiej!

Podczas realizacji projektu przychodziły nam do głowy kolejne rozwiązania do wdrożenia, które (tak jak radzimy naszym klientom) umieszczaliśmy na osobnej liście. Po ukończeniu prac nad wersjami językowymi zobaczycie filmy kręcone z drona, encyklopedię wiedzy, koszyk oraz kilkanaście innych rozwiązań, o których będziemy Was informować.

Mam nadzieję, że Wam podoba się ten projekt tak bardzo, jak nam!


Wszystkim, którzy byli zaangażowani w jego realizację serdecznie dziękuje za poświęcony czas, zaangażowanie, wyrozumiałość i jakość wykonania!

Michał

Zapraszam serdecznie www.extremecoding.pl

Chodnik 920Górnicy 2.0

O nas

Jesteśmy współczesnymi górnikami.
Kopiemy głęboko. W kodzie i w pikselach.

"Każdy projekt internetowy może być interesujący, duży projekt może wymagać specjalnych umiejętności. Ciekawy projekt to taki, z którego realizacji, razem z Klientem, czerpiemy satysfakcję"

Górnicy 2.0
Górnicy 2.0
Honeycomb
Chodnik 920Poznaj region

Śląsk

12333
km² powierzchni

Województwo o najwyższym stopniu urbanizacji

4.5 mln
mieszkańców, liczba cały czas rośnie

Największa gęstość zaludnienia w Polsce

71 Miast
z czego 19 na prawach powiatu

49 gmin miejskich, 22 gmin miejsko-wiejskich, 96 gmin wiejskich

Chodnik 920Regularne, ciekawe informacje raz w miesiącu

Newsletter

Chodnik 920Kawa?

Zapraszamy do Katowic!

Extreme Coding
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice
Polska

Skrobnij do nas
Chodnik 920Fajrant

Pracujemy 0800:1600 CET

Poniędziałek - piątek
Jest ,
- głębokość - / px
Górnik
Awwwards