Chodnik 920Poznaj historię

Historia

Województwo w którym rozwój i zmiany widać każdego dnia. Miejsce w którym panuje pozytywna energia dostępna dla każdego. Śląsk to nie tylko kopalnie z jakimi się kojarzy. To obecnie nowoczesny, tętniący życiem region, który podnosi swoje znaczenie niemal każdego dnia.

1919
16/17 sierpnia
wybucha I powstanie śląskie (jako protest przeciwko planom przeprowadzenia plebiscytu który miałby decydować o przyłączeniu Górnego Śląska do Polski po I wojnie światowej). Stłumione po kilku dniach.
1920
19/20 sierpnia
wybucha II powstanie śląskie zakończone z rozkazu Wojciecha Korfantego po rozwiązaniu niemieckiej Sicherheitspolizei i zastąpieniu jej Policją Plebiscytową (parytetową Policją Górnego Śląska).
1921
2/3 maja
wybucha III powstanie śląskie, pośrednio jako reakcja na wyniki plebiscytu (za przynależnością Górnego Śląska do Polski opowiedziało się 40,3% uprawnionej do głosowania ludności)
1999
Obecne województwo Śląskie
Utworzenie obecnego województwa śląskiego z województw poprzedniego podziału administracyjnego
Obecne województwo Śląskie
2017
Śląskie. Pozytywna energia.
Ciągła realizacja Uchwały Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego „Śląskie 2020+”
Chodnik 920Liczby

Liczby

Pozytywna energia
12333
km² powierzchni
Województwo o najwyższym stopniu urbanizacji
4.5 mln
mieszkańców, liczba cały czas rośnie
Największa gęstość zaludnienia w Polsce
71 Miast
z czego 19 na prawach powiatu
49 gmin miejskich, 22 gmin miejsko-wiejskich, 96 gmin wiejskich
Honeycomb

Kopalnia Guido

Współcześnie Kopalnia Guido to jedyna kopalnia węgla kamiennego, do której można zjechać i przekonać się na własne oczy jak wygląda praca górników pod ziemią. 

Takiego zabytku techniki górniczej nie ma w całej Europie!

Honeycomb

Wesołe miasteczko

“Legendia” to obecna nazwa ikony śląskiej rozrywki powstałej prawie 60 lat temu na terenie Parku Chorzowskiego. Miejsce, które obecnie dogoniło standardy dostarczając bezpiecznych i ekstremalnych wrażeń jest pierwszym tego typu obiektem w Polsce. Przetrwało transformację ustroju w naszym kraju oraz dogoniło obecne wymagania klientów.

Honeycomb

Radiostacja Gliwice

Najwyższa drewniana budowla w Europie. Nieodłączna część krajobrazu Gliwic. Rozświetlona potężnymi reflektorami daje się zauważyć również z wielu innych miejsc nocą. Obowiązkowy przystanek na Szlaku Zabytków Techniki

Honeycomb

Spodek

Wyjątkowy architektonicznie obiekt, który nieprzerwanie kojarzy się z Katowicami. Miejsce, w którym rocznie odbywa się około 200 różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Niesamowity obiekt posiadający ogromną historię.

Honeycomb

Osiedle Nikiszowiec

Niezwykłe miejsce, które powstało ponad 100 lat temu. Jedyny i niepowtarzalny klimat. Osiedle na terenie którego zwalnia czas i na chwilę przenosimy się wiele lat wstecz. Obowiązkowy punkt na mapie Śląska, który trzeba odwiedzić.

Chodnik 920Górnicy 2.0

O nas

Jesteśmy współczesnymi górnikami.
Kopiemy głęboko. W kodzie i w pikselach.

"Każdy projekt internetowy może być interesujący, duży projekt może wymagać specjalnych umiejętności. Ciekawy projekt to taki, z którego realizacji, razem z Klientem, czerpiemy satysfakcję"

Górnicy 2.0
Górnicy 2.0
Chodnik 920Regularne, ciekawe informacje raz w miesiącu

Newsletter

Chodnik 920Kawa?

Zapraszamy do Katowic!

Extreme Coding
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice
Polska

Skrobnij do nas
Chodnik 920Fajrant

Pracujemy 0800:1600 CET

Poniędziałek - piątek
Jest ,
- głębokość - / px
Górnik
Awwwards