extremecoding.pl

extremecoding – komputery, internet, multimedia

prędkość internetu
Internet

Prędkość internetu – jak ją sprawdzić?

W obecnych czasach sprawdzenie prędkości internetu jest bardzo proste, aczkolwiek dostępne narzędzia nie pozwalały składać reklamacji usługi internetowej u dostawcy. Najpopularniejszym programem pozwalającym przetestować prędkość internetu jest Pro Speed Test. Należy zaznaczyć, że zgodnie z europejskim prawem konsumenci mają prawo zgłaszać reklamacje i dochodzić roszczeń wobec nieuczciwych dostawców internetu.

Prędkość internetu test – dlaczego warto sprawdzić prędkość internetu?

Współcześnie wiele z nas nie wyobraża funkcjonowania bez dostępu do stałego internetu. Dlatego też wiele domowników korzysta z WiFi lub przewodowej sieci w celu pobierania informacji, wymieniania danych bądź oglądania filmów. Wobec tego najważniejszym kryterium podczas wybierania oferty będzie naturalnie prędkość internetu, ponieważ od niej zależy komfort pracy. Ponadto przeprowadzenie rzetelnego pomiaru prędkości internetu nie zajmuje wiele czasu. Co więcej, nie zawsze prędkość oferowana przez dostawców Internetów pokrywa się z rzeczywistą jakością świadczonych usług. Na ogół operatorzy gwarantują prędkość internetową w granicach 80% wartości, która znajduje się w umowie. Jeśli użytkownik wykonuje pracę zdalną i przesyła duże pliki, to niezbędne jest szybkie i stabilne łącze internatowe. Zobacz również: https://www.extremecoding.pl/jak-przyspieszyc-komputer/

internet

Jak sprawdzić prędkość internetu – Pro Speed Test Multimedia

Konieczność posprawdzania szybkości łącza internetowego może pojawić się w różnych sytuacjach, np. w momencie otwierania się stron dużo wolniej, niż zazwyczaj, czy też w przypadku problemów z połączeniem. Oczywiście jakość i prędkość przesyłania danych każdy internauta może sprawdzić online lub za pomocą aplikacji. Jedną z nich jest aplikacja Pro Speed Test. Aplikacja ta zweryfikuje nie tylko szybkość wysyłania i pobierania danych, ale także obciążenia procesora i konfigurację karty sieciowej. Dzięki temu przeprowadza ona dokładny test prędkości sieci internetowej.

Warto zobaczyć: https://www.extremecoding.pl/prosta-zmiana-hasla-wifi/

speed test

Speed Test multimedia – instalacja

Wystarczy zainstalować Pro Speed Test i założyć konto. Oprócz tego w internecie istnieją także strony, które umożliwiają przeprowadzenie takiego testu. Warto podkreślić, że raport wygenerowany przez program Pro Speed Test może stać się podstawą do reklamacji usług dostawcy internetu. Pomimo tego, aby tak stało się, należy w ciągu doby wykonać sześć pomiarów. Poza tym w nowej wersji test Pro Speed uwzględniono kilka ważnych zmian, takich jak zwiększenie dostępności aplikacji na różne systemy operacyjne, wprowadzenie opcji automatycznych pomiarów sekwencyjnych i podniesienie maksymalnej mierzonej prędkości z 1 Gb/s do 2,5 Gb/s.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.