extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

internet mobilny
Internet

Jak wybrać najlepszy internet mobilny

Praca w formie hybrydowej, a więc mieszanka pracy tradycyjnej na miejscu ze zdalną, zyskuje na popularności w ostatnich latach. Główny urząd statystyczny szacuje, że po pandemii procent osób pracujących w domu osiągnął już dziewięciu procent.

Wyzwania pracy w domu

Taka forma zatrudnienia zweryfikowała naszą samodzielność i zdolność do motywacji w domu. W wielu przypadkach okazało się jednak, że praca w tej formie jest niemalże niemożliwa. Praca w domu może brzmieć jak marzenie, jednak realna są nieco inne. Wielu Polaków mieszka na bardzo małej przestrzeni rzędu 30-40 m2 w kilka osób. W takich warunkach dość trudno skupić się na pracy. Posiadanie własnego kącika do pracy, a nawet biurka z prawdziwego zdarzenia nie jest zjawiskiem powszechnym. Wiele osób pracowało prowizorycznie przy kuchennym stole i innych tego typu miejscach. Dlatego też wiele osób zdecydowało pracować się zdalnie, ale nie z domu.

internet w telefonie

Praca zdalna poza domem

W ostatnim czasie, jak tylko lokale zostały ponownie otworzone, na nowo popularne stały się kawiarnie, kafejki czy współdzielone przestrzenie do pracy. Takie miejsca są zbawieniem dla osób mających kilku współlokatorów, natrętną rodzinę, czy sąsiadów, których głównym hobby jest wiercenie kolejnych dziur w ścianie.

Oczywiście możliwość takiej pracy stawia przed nami kolejne wyzwania. Po pierwsze musimy mieć odpowiedni sprzęt, poręcznego laptopa, którego możemy zabrać do kawiarni. Po drugie, potrzebny nam stały, dobry, dostęp do Internetu, w końcu to na nim opiera się praca zdalna. Choć takie miejsca oferują zwykle dostęp do WiFi, to jego jakoś pozostawia wiele do życzenia.

Jak wybrać internet do laptopa?

Pierwszy czynnik, którym musimy się kierować, to typ naszej pracy.

Jeśli polega ona, chociażby na pisaniu, a użytkowanie Internetu ogranicza się do przeglądania stron, w poszukiwaniu informacji, to nie będziemy potrzebować wiele. W takim wypadku oferta kilkudziesięciu MB miesięcznie powinno nam w zupełności wystarczyć.

internet przeglądanie

Gorzej będzie w przypadku programisty, który poza pisaniem kodu i wyszukiwaniem informacji, często pobiera i przesyła pliki większego rozmiaru. Finalnie, najgorzej, będzie w przypadku grafika, który może cześć pracy wykonać z mniejszym transferem, jednak do przesyłania większych plików graficznych potrzebuje już bardzo dużego transferu. Zobacz także: https://www.extremecoding.pl/mobilny-internet-oferty-i-ceny/

W przypadku, gdy nasza praca jest bardzo wymagająca najlepiej wybrać internet mobilny bez limitu. Przy wyborze warto kierować się przede wszystkim stabilnością działania i jak najszerszym sygnałem. Nie chcemy w końcu mieć Internetu, który w centrum działa dobrze, a na obrzeżach miasta już nie.