extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

laptop do nauki zdalnej
Komputery

Najlepszy laptop do nauki zdalnej

Dobry sprzęt komputerowy w okresie nauki zdalnej jest istotną częścią tego, w jaki sposób nasze dziecko będzie odbierało swoją edukację i wypełniało uczniowskie obowiązki. Jaki jednak jest najlepszy laptop do nauki i czym powinno się sugerować podczas jego zakupu? Oto kilka porad.

laptop do nauki

Czym powinien charakteryzować się laptop do nauki zdalnej?

Laptop do szkoły powinien posiadać kilka cech, które sprawią, że nauka dla dziecka będzie nie tylko możliwa, ale o wiele łatwiej dostępna i nie będzie musiało się ono borykać z problemami technicznymi, które nie zawsze są wybaczane przez nauczycieli.
Podczas poszukiwania idealnego laptopa do nauki zdalnej ważnym jest, by sugerować się kilkoma wyznacznikami. Mianowicie:

– rozmiar ekranu – w tej kwestii nie trzeba stawiać na zbyt wysokie rozdzielczości, ponieważ im większy jest sprzęt, tym jest również cięższy. Laptop do nauki powinien być lekki i wygodny, by dziecko mogło uczyć się z niego niezależnie od sytuacji i warunków. Ekran w granicach 14 cali w zupełności wystarczy dla dziecka do nauki.
– dysk twardy – w wyborze laptopa dla dziecka najlepiej jest postawić na dysk SSD. Jest to rodzaj dysków wykazujących się cichą i szybką pracą,
– porządna bateria – bywają różne sytuacje. Czasami sąsiad wykonuje remont akurat obok albo nad pokojem dziecka i z tego powodu lepiej dla niego byłoby udać się w bardziej zaciszny kąt domu. Dzięki dobrej baterii, która wytrzyma nawet do pięciu godzin na jednym ładowaniu, będzie można w spokoju poddać się edukacji.

laptop

Najlepsze laptopy do nauki – przykłady

Huawei MateBook D14 to 14-calowy laptop, który świetnie sprawdzi się dla osób korzystających z nauki zdalnej. Obudowa jest smukła i lekka, co pozwala przenosić sprzęt bez większych problemów oraz korzystać z niego w każdym miejscu. Poza podświetlaną klawiaturą, laptop został wyposażony w czytnik linii papilarnych, który pozwala w prosty sposób odblokować sprzęt i zasiąść do ponownej pracy. Laptop został wyposażony w pamięć RAM 8 GB, dysk SSD 512 GB oraz układ graficzny Radeon Vega 8. Zobacz także: https://www.extremecoding.pl/najlepsze-laptopy-do-pracy-co-wziac-pod-uwage/

Uniwersalny laptop do szkoły: ASUS VivoBook 15 X509 to kolejny laptop do szkoły, który świetnie się sprawdza podczas długich godzin pracy. Choć posiada duży ekran Full HD jest bardzo poręczny. Laptop został wyposażony w szybki dysk SSD oraz pamięć RAM 5 GB

Dobry przykładem idealnego sprzętu dla dziecka do nauki zdalnej może być również laptop i tablet 2w1 firmy Lenovo Ideapad C340-14. Klawiatura laptopa może być w wygodny i swobodny sposób obracana. Jest to bardzo lekki i poręczny sprzęt, który posiada kamerkę HD, 14-calowy ekran oraz pamięć RAM 8GB.