extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

Wordpress
Internet

WordPress – czym jest i jakie ma zalety?

Zaprojektowanie własnej strony internetowej nie musi wiązać się z koniecznością napisania nawet linijki kodu. W ten sposób możemy stworzyć nawet bardzo rozbudowane witryny. Jak to jest możliwe? Z pomocą przychodzi system zarządzania treścią o nazwie WordPress. Jest to najpopularniejsze na świecie oprogramowanie do tworzenia stron internetowych. Jak zacząć swoją przygodę z tym systemem? Co trzeba o nim wiedzieć? O tym w poniższym tekście.

Jakie są zalety WordPressa?

Podstawową zaletą tego systemu jest jego prostota. Jest to oprogramowanie, w którym możemy stworzyć profesjonalną stronę internetową za pomocą łatwego w obsłudze panelu administracyjnego. Panel administracyjny umożliwia wybór szaty graficznej dla naszej strony, dodawanie tekstów i treści multimedialnych czy też instalację dodatkowych funkcjonalności w witrynie. Obsługa panelu administracyjnego przypomina użytkowanie edytora tekstu. Wszystkie najważniejsze zmiany w naszej witrynie planujemy i zatwierdzamy za pomocą kilku kliknięć. WordPress idzie również z duchem czasu. Nasza strona internetowa będzie w pełni responsywna. Oznacza to, że jej wygląd dostosuje się do urządzenia mobilnego, na którym będzie wyświetlana.

Co można stworzyć na WordPressie?

Zaletą systemu jest również jego wielofunkcyjność. Dzięki WordPressowi możemy stworzyć nie tylko prostą stronę firmową. Do dyspozycji mamy kilkadziesiąt tysięcy wtyczek, które mogą w pełni dostosować witrynę do naszych potrzeb. Dzięki wtyczkom możemy stworzyć sklep internetowy, założyć forum dyskusyjne czy też nawet stronę z kursami online. Ile to kosztuje? WordPress jest oprogramowaniem, które zainstalujemy zupełnie za darmo. W panelu administracyjnym znajdziemy ogromne zasoby darmowych schematów graficznych i rozszerzeń. Z pewnością każdy znajdzie w tym bogatym zestawie coś dla siebie.

Jak zacząć przygodę z WordPressem?

Do stworzenia strony internetowej potrzebna będzie domena i hosting. Domena to ciąg znaków, który wpisujemy w pasku przeglądarki przed wejściem na stronę. Hosting to miejsce, w którym będą przechowywane wszystkie pliki naszej witryny. Jaki hosting wybrać? Większość usługodawców ma w swojej ofercie Hosting WordPress. Jest to rozwiązanie idealne do szybkiego postawienia strony. Do dyspozycji otrzymamy autoinstalator systemu, który ułatwi początkową konfigurację naszej witryny.

Podsumowując, uruchomienie strony internetowej nie jest trudne ani kosztowne. Dzięki systemowi WordPress możemy realizować nawet najbardziej rozbudowane koncepcje. Warto zaznaczyć swoją obecność w sieci nie tylko poprzez prowadzenie profilu w mediach społecznościowych. Własna strona internetowa daje nieporównywalnie większe możliwości.