extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

gry planszowe dla dorosłych
Internet

Zabawne gry planszowe dla dorosłych odskocznią od codziennych obowiązków

Gry planszowe przeżywają swój okres świetności. Coraz więcej dorosłych osób wraca do nich, przypominając sobie magię dzieciństwa, kiedy to planszówki stanowiły idealną alternatywę do zabaw na dworzu w zimne wieczory. To przy grach planszowych przeżywaliśmy swoje pierwsze wzloty i upadki, zwycięstwa i przegrane. Spędzaliśmy przy nich czas zarówno z rodziną, jak i przyjaciółmi. Gry planszowe nadal stanowią rozrywkę. Gry na PC czy konsolę przyciągają wspaniałą grafiką i możliwościami. Jednak to w grach planszowych odkryć można niesamowity czar. Redukują stres, zacieśniają więzy międzyludzkie, rozbawiają do łez, a nawet rozwijają umiejętności graczy.

Gry planszowe dla dorosłych ranking – 5 propozycji

Poniżej znajduje się ranking najpopularniejszych oraz najzabawniejszych gier planszowych dla dorosłych:

Alias: kobiety vs. mężczyźni

Jedną z najbardziej znanych gier planszowych dla dorosłych jest Alias: kobiety vs. mężczyźni. Gra polega na opisaniu słowa należącego do świata płci przeciwnej za pomocą wyrażeń, które nie znajdują się na „zakazanej liście”. W dodatku hasło należy opisać na tyle umiejętnie, aby pozostali członkowie drużyny zdołali je odgadnąć. Dobra zabawa gwarantowana, a rywalizacja płci podkręci atmosferę przy każdym stole.

gra planszowa

Gierki małżeńskie

Jeśli mowa o grach planszowych dla dorosłych, nie sposób nie wspomnieć o Gierkach małżeńskich. Zmierzcie się z czterema kategoriami: „znamy się”, „wiem wszystko”, „kalambury” i „między słowami” i sprawdźcie, która z par biorących udział w zabawie zna się najlepiej. Podejmiecie wyzwanie?

Podaj dalej. Bez cenzury

Czas na kupę śmiechu! Podaj dalej. Bez cenzury to bestsellerowa gra planszowa w wersji dla dorosłych. Jej zasady przypominają głuchy telefon, ale zamiast szeptać hasła do ucha, trzeba je narysować. Uwaga! Losowane hasła wcale nie są tak oczywiste, a często wręcz… bezpruderyjne!

Morda!

Fajne gry planszowe dla dorosłych? Nie można zapomnieć o Mordzie! Zyskaj tytuł największego żartownisia. Gra polega na odpowiedzeniu ciętą ripostą na zaczepkę lidera i rozbawieniu go do łez. Pamiętaj tylko, że śmiech jest zaraźliwy! Zobacz także: https://www.extremecoding.pl/ciekawe-i-zabawne-gry-planszowe-dla-2-osob/

Shit happens

Na piątym i ostatnim już miejscu plasuje się towarzyska gra imprezowa Shit happens. Już sama nazwa brzmi zabawnie, prawda? Gra polega na ułożeniu najbardziej pokręconych sytuacji w skali od 0 do 100, czyli rozpoczynając od wydarzeń, które nie robią na nas większego wrażenia, a kończąc na takich, których za wszelką cenę wolelibyśmy uniknąć. Czasem życie płata nam figle, więc nie pozostaje nic innego, jak się z nich pośmiać. Teraz jest na to doskonała okazja!

gra planszowa

Gry planszowe dla dorosłych pobudzają dziecięcą radość

Powyższy ranking planszówek dla dorosłych zawiera propozycję gier, które zdołają rozkręcić każdą imprezę. Gry planszowe to przygoda, która nie dość, że umacnia więzi międzyludzkie, to jeszcze zapewnia doskonałą rozrywkę.