extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

zarabianie przez internet
Praca

Zarabianie przez internet – propozycje pracy

Zarabianie pieniędzy przez internet jeszcze dziesięć lat temu kojarzyło się z wypełnianiem ankiet, czy skręcaniem długopisów. W tamtym czasie były to faktycznie popularne metody, ale raczej na dorobienie, niż zarobienie konkretnych pieniędzy. Wiele zmieniło się w drugim dziesięcioleciu 21 wieku, gdzie wykształciło się kilka nadrzędnych dziedzin zarobku w Internecie.

Najpopularniejsze sposoby na zarabianie przez internet

1. Zarabianie na ankietach to nadal popularny, choć drobny zarobek. Taka praca może przynieść maksymalnie kilkaset złotych w skali miesiąca, więc są to raczej kieszonkowe.

2. Zarabianie na własnym blogu czy stronie. Tutaj możliwości jest już bardzo dużo, bo możemy zarabiać na tak zwanej afiliacji, a więc polecaniu produktów i zgarnianiu prowizji od sprzedaży. Poza tym możemy również tworzyć własne produkty i sprzedawać je, wykorzystując zbudowane zasięgi. Prowadzenie bloga to praca, na której możemy nie zarobić nic, natomiast nie ma też sufitu naszych zarobków. Wszystko zależy od pracy i posiadanych zasięgów.

3. Zarabianie jako freelancer, czyli zarabianie na świadczeniu usług w danej dziedzinie. Jakie usługi możemy świadczyć? Jakie tylko chcemy, choć i tu wyróżniło się kilka najpopularniejszych zajęć. Pierwszym z nich jest grafik tworzący miniaturki do filmów na YouTube, grafiki do stron internetowych, czy projektujący loga. Kolejnym jest pisarz, a raczej copywriter, który tworzy treści na strony internetowe, czy media społecznościowe mniejszych lub większych marek. Ostatnim dobrym przykładem są osoby zajmujące się tworzeniem i optymalizacją stron internetowym, a także ich pozycjonowaniem w wyszukiwarkach, a więc SEO.

Freelancer jest więc osobą samozatrudnioną, którą możemy nająć do jakiegoś zadania. Rzadko jest związany z jakąś firmą na stałe, a raczej bazuje na zleceniach od wielu klientów. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza praca przez internet.

4. Zarabianie na kryptowalutach. Ten sposób zarabiania w domu zyskuje kolejnych zwolenników, choć jest to raczej inwestycja, aniżeli biznes czy praca.

5. Zarabianie na własnym sklepie. W Internecie można również prowadzić sprzedaż swoich produktów lub usług, a ruch czerpać z wyszukiwarki, czy popularnych mediów społecznościowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby swoją ofertę sprzedaży rozszerzyć na rynek zagraniczny. Trzeba się tylko przebić! Sprawdź ofertę pozycjonowanie w Niemczech na marcinkordowski.com i zacznij zarabiać więcej!

Zarabianie na swojej pasji

Internet stworzył również możliwość zarabiania na swojej pasji. Jeśli lubimy nagrywać i występować w filmach, to dobrym miejscem może okazać się YouTube. Jeśli lubimy pisać, to możemy utworzyć bloga, przyjmować zlecenia na pisanie tekstów, czy zatrudnić się jako copywriter w jakiejś sieci. Natomiast, jeśli naszą pasją jest fotografia, to świetnie odnajdziemy się chociażby na Instagramie.

Oczywiście konkurencja jest ogromna, ale nigdy wcześniej nie mieliśmy tak świetnego medium do zarabiania na swojej pasji.