extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

co to jest hotspot w telefonie
Internet

Co to jest hotspot w telefonie i jak go włączyć?

Internet w obecnych czasach to niezwykle potężne narzędzie. Oczywiście wykorzystywany jest głównie do rozrywki, lecz nie da się ukryć, że stanowi nieodzowną część życia zawodowego. Nic więc dziwnego, że w sytuacji, gdy laptop np. w podróży straci dostęp do sieci, stanowić to może bardzo poważny problem. Jak się jednak okazuje, można go dość łatwo rozwiązać przy pomocy posiadanego smartfona. Jak to dokładnie zrobić?

Co to jest hotspot w telefonie?

Prawdopodobnie każdy doskonale wie, czym jest hotspot. Jest to miejsce, w którym za darmo udostępnione jest połączenie z internetem poprzez sieć Wi-Fi. Jak to działa? Przykładowo w hotelu właściciel udostępnia gościom login oraz hasło do sieci, która działa w całym budynku, również w pokojach hotelowych. Co ciekawe, hotspoty spotkać można także w galeriach handlowych czy też fast foodach. Jest to dodatkowa zachęta dla klientów, aby odwiedzili dane miejsce.
Jak się jednak okazuje, smartfon, który prawdopodobnie każdy już ma, również jest w stanie generować internet i umożliwia stworzenie własnego hotspota. Dzięki temu w sytuacji, gdy nie będziemy mieli stałego dostępu do internetu, istnieje możliwość połączenia z siecią przy pomocy smartfona. Oczywiście do działania takiego hotspota smartfon musi mieć połączenie z siecią komórkową o odpowiedniej przepustowości, lecz jak każdy wie, jest o to dość łatwo w obecnych czasach, gdy nadajniki są praktycznie wszędzie.

Jak włączyć hotspot w telefonie?

Choć tworzenie własnego hotspota może się wydawać wielu osobom bardzo skomplikowane, to jednak jest to zadanie naprawdę bardzo proste. Jak więc można to zrobić?
Jeśli ma się telefon z systemem android, którego jest zdecydowanie najwięcej na rynku, wystarczy tylko wybrać opcje ustawienia, a następnie przejść do zakładki sieć i internet. Jedną z opcji na liście, która się pojawi, jest Hotspot i tethering. Gdy się ją odnajdzie, wystarczy w nią wejść, a następnie przesunąć w prawo suwak przy opcji przenośny internet. Spowoduje to, że telefon zacznie generować Wi-Fi. Jak się do niego podłączyć? Jest to bardzo proste i wygląda dokładnie tak samo, jak podłączanie do każdego innego Wi-Fi. Należy znaleźć odpowiednią sieć i podać hasło. Nazwa sieci oraz hasło do niej wyświetlać się będą na ekranie smartfona.

A co jeśli ma się telefon marki iPhone? Również w tym wypadku stworzenie hotspota jest bardzo proste, ponieważ należy tylko wybrać opcje ustawienia, przejść do zakładki sieć komórkowa, a następnie wybrać Hotspot osobisty. Tam, tak samo, jak na androidzie należy przesunąć suwak w prawo, aby uaktywnić hotspot.

Przeczytaj więcej na stacjonarnyinternet.pl