extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

Kindle
Multimedia

Czym jest Kindle, jakie etui Kindle wybrać i w jaki sposób wykorzystywać to urządzenie?

Innowacja dotarła także do moli książkowych. Chociaż same książki są pięknymi przedmiotami, wartymi posiadania i uwagi, to np. w podróż nie zawsze możesz zabrać swoją ulubioną pozycję (albo kilka). W takim momencie przydaje się czytnik książek. W tym tekście powiemy Ci czym jest Kindle, jak wybrać odpowiednie etui Kindle oraz przed czym chroni taki case.

Zacznijmy od tego, że Kindle to produkt firmy Amazon – największego sprzedawcy e-booków na świecie. To amerykański producent wpadł na pomysł popularyzacji elektronicznego czytelnictwa. Wraz z upływem czasu zaczęły pojawiać się także etui Kindle, które pełnią ważną rolę ochronną.

Co to jest Kindle i kiedy Ci się przyda?

Kindle to jeden z najpopularniejszych czytników książek w wersji elektronicznej czyli tzw. e-booków. Czym różni się od standardowego ekranu laptopa czy tabletu? Przede wszystkim jego ekran przypomina papier. Nie męczy on oczu w trakcie użytkowania i świetnie sprawdzi się w podróży. Czytnik ten sprawdzi się także w roli promptera wyświetlającego tekst wykładu czy urządzenia na notatki.

Kiedy przyda się Kindle? Najlepiej sprawdzi się podczas wyjazdów służbowych lub prywatnych, jako nośnik informacji dla studentów lub wykładowców, a także wtedy, gdy lubisz czytać książki, ale nie masz już miejsca na kolejne pozycje. Poza tym e-booki w plikach są tańsze od standardowych produktów.

Jak dobrać etui do Kindle?

W praktyce możesz wybrać jedno z różnych wersji etui Kindle. Jakiej? Na rynku dostępne są np. produkty z podstawką, dzięki którym możesz ustawić swojego czytnika pionowo. Niektóre wersje umożliwiają również poziome ustawienie – wszystko zależy od Twoich preferencji. Znajdziesz wersje z dodatkowymi kieszeniami czy zamkiem błyskawicznym, albo etui zamykane na specjalną klapkę z magnezem. 

Pamiętaj, że możesz także dobrać kolorystykę Twojego nowego etui do Kindle. Wzornictwo czy barwy zależą od Twoich upodobań i gustów. Praktycznie w tym przypadku nic Cię nie ogranicza – pamiętaj jednak, aby sprawdzić czy wybrana wersja jest odpowiednio dopasowana do rozmiaru Twojego czytnika.

A dlaczego warto mieć etui Kindle? To bardzo praktyczna część, która ułatwia czytanie książek np. w łóżku czy na fotelu. Zabezpiecza również czytnik przed uszkodzeniem mechanicznym lub przypadkowym porysowaniem. Co więcej, ułatwia jego transport. Kupując nowy Kindle na pewno warto dobrać do niego od razu etui.

Materiał zewnętrzny