extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

używane telefony i smartfony
Multimedia

Dlaczego warto kupować używane telefony i smartfony?

Stając przed koniecznością zakupu telefonu lub smartfona wiele osób zastanawia się, czy zdecydować się na zakup używanych modeli, czy może nowych. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, jednak używane modele są opcją dużo bardziej atrakcyjną pod względem finansowym. Jakie są inne zalety zakupu używanych telefonów i smartfonów? Dowiesz się z niniejszego artykułu.

Zalety zakupu używanych telefonów i smartfonów? 

Wiele osób myśląc o zakupie używanych telefonów lub smartfonów, boi się, że otrzymany model będzie zużytkowany, a jego wymiana na inny będzie konieczna już po kilku miesiącach. Okazuje się jednak, że są osoby, które wymieniają swoje  nowe telefony już po krótkim czasie od zakupu. W takiej sytuacji  stary model wystawiają na sprzedaż. Są to telefony praktycznie nieposiadające dużych oznak użytkowania. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zaoszczędzenia znacznej sumy pieniędzy. W końcu nowe modele telefonów, w zależności od marki, są dość drogie, a po kilku miesiącach można je zakupić z drugiej ręki w znacznie korzystniejszej kwocie. Bardzo często zdarza się, że można również negocjować ceny z prywatnymi sprzedającymi, dzięki temu zakup może okazać się niezwykle korzystny. To świetny sposób na wygenerowanie znacznych oszczędności. Kupując używane modele, nie trzeba wykładać ogromnych kwot. Dodatkowo to świetny sposób na przetestowanie poszczególnych modeli, w końcu najlepiej jest użytkować dany telefon przez jakiś czas samodzielnie i poznać jego możliwości. Takiego sposobu testowania nie zastąpi nawet najlepsza recenzja w Internecie. Wybierając używany telefon wiodącej marki, można uzyskać świetne parametry, dużo lepsze niż w nowych telefonach ze średniej półki cenowej. 

Co istotne, ogromną zaletą zakupu używanych smartfonów jest dbałość o środowisko i ekologię. W czasach konsumpcjonizmu, gdzie wiele osób chce posiadać coraz nowsze rzeczy, już po kilku miesiącach potrafi pozbywać się starego modelu telefonu, który nie wymaga jeszcze wymiany. Kupując używane telefony, możemy przedłużyć ich żywotność, dbając w ten sposób o naszą planetę. Dzięki temu nie ma konieczności produkcji kolejnych nowych modeli i utylizacji starych. To świetny sposób na pomoc środowisku naturalnemu, które przez destrukcyjne działanie człowieka znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie. 

Gdzie można kupić używany telefon lub smartfon?

Ogrom zalet płynących z nabycia używanych modeli telefonów sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na ich zakup. Rośnie więc liczba miejsc, w których można sprzedać lub kupić używane telefony lub smartfony. Jednym z nich jest Pokato.pl nowy portal ogłoszeniowy, na którym można przebierać w wielu ofertach lub wystawić swój smartfon na sprzedaż. Masa użytkowników sprawia, że zainteresowanie jest ogromne. Dodatkowo istnieje możliwość kontaktu z kupującym i sprzedającym, dzięki czemu niezwykle proste jest ustalenie atrakcyjnej ceny. W takich miejscach najczęściej swoje smartfony sprzedają osoby prywatne. Często posiadają oni paragon, a mając wiele szczęścia, można nawet trafić na modele z ważną gwarancją. Kolejnym miejscem są komisy i lombardy. W takich miejscach wiele osób sprzedaje swoje telefony, gdzie są one wystawiane do sprzedaży, często w bardzo korzystnych cenach. To nie tylko stare modele telefonów, ale również jedne z najnowszych. Warto również zajrzeć do outlet-ów sklepów z elektroniką.

Wybierając używane telefony można mieć pewność odpowiedzialnego działania na rzecz środowiska naturalnego. To również zakup, który pozwala na poniesienie dużo niższych kosztów niż w przypadku zakupu nowego smartfona. Jeśli więc szukasz nowego telefonu warto jest najpierw dokładnie sprawdzić ofertę używanych modeli, gdyż można znaleźć naprawdę dobre i zadbane telefony w atrakcyjnych cenach.