extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

visual studio
Komputery

Jak działa program jak działa program Visual Studio i do czego można go wykorzystać?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Visual Studio jest potężnym narzędziem w rękach programistów. Należy mieć świadomość, że pozwala pracować nad większymi projektami, a także umożliwia łączyć różne komponenty w jedną całość. Dlaczego jest to doskonałe oprogramowanie dla programistów?

Czym dokładnie jest Visual Studio?

W najprostszym możliwym ujęciu omawiane rozwiązanie jest zintegrowanym środowiskiem programistycznym. Warto wiedzieć, że jest wykorzystywane zarówno do tworzenia różnego rodzaju programów z graficznym interfejsem, jak i oprogramowania przeznaczonego na konsole. Ponadto osoby zainteresowane mogą bez większego problemu tworzyć aplikacje na konsole Xbox czy systemy Linux i Windows. Visual Studio umożliwia również pisanie usług sieciowych, aplikacji oraz serwisów internetowych. Jak wiadomo na rynku dostępne są obecnie różne programy dla programisty.

Godny uwagi jest fakt, że Visual Studio składa się z wielu komponentów. Doskonałym przykładem może być edytor kodu. Nie tylko wspomaga on technologię IntelliSense, jak i mechanizmy refaktoryzacji kodu. Ponadto debugger zintegrowany w Visual Studio ma możliwość dwupoziomowego działania, zarówno na poziomie kodu źródłowego, jak i maszyny. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że oprócz tych dwóch funkcji w zestawie Microsoftu można znaleźć designer służący do tworzenia różnych aplikacji Windows Forms,, web czy WPF. Dodatkowo praktycznie na każdym poziomie aplikacji osoba zainteresowana może za pomocą odpowiednich dodatków rozszerzyć funkcjonalność Visual Studio.

Jaką wersję wybrać?

Osobom początkującym rekomendowane jest postawienie na Visual Studio Express. Rozwiązanie oferuje użytkownikom tylko uproszczone wersje programów, które są dostępne w płatnych wersjach Visual Studio. Godny uwagi jest fakt, że licencja pozwala na tworzenie programów komercyjnych. Można bez większego problemu pracować w językach Visual C++ Express, Visual Web Developer Express czy Visual Basic Express.

W czym dokładnie może pomóc Visual Studio?

Warto wiedzieć, że korzystanie z omawianego środowiska Visual Studio pozwala osobom zainteresowanym znacznie szybciej napisać własny kod. Jest to zatem idealny program dla programisty. Ponadto umożliwia na bardzo łatwe debugowanie i diagnozowanie ewentualnych błędów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że środowisko Microsoftu pozwala także stosunkowo często testować. Można mieć dzięki temu całkowitą pewność, że gotowa wersja programu będzie działała prawidłowo. Dodatkowo dla wszystkich programistów bardzo istotną kwestią będzie obsługa dużej liczby wtyczek.

Artykuł sponsorowany