extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

Cło z Chin - kompleksowy przewodnik
Praca

Cło z Chin – kompleksowy przewodnik

Cło z Chin to aspekt, który należy rozważyć, szacując koszt importu towarów do Polski. Dotyczy to zarówno małych zakupów dokonywanych przez klientów indywidualnych, jak i dużych transakcji zakupowych klientów biznesowych. W tym artykule wyjaśniamy jakie jest cło na towar z Chin oraz jak je obliczyć.

Czy trzeba płacić cło za zakupy w Chinach?

Opłata celna za import z Chin jest obowiązkowa, tak samo jak VAT. Każda osoba, która importuje do Polski, podlega obowiązkowi jej uiszczenia. Nawet drobne zakupy detaliczne dokonywane na portalach internetowych niedostępnych w Polsce takich jak taobao.com, 1688.com, jd.com, tmall.com to, w świetle prawa, import.

Uwzględnienie cła w procesie importu z Chin jest niezbędne dla uniknięcia nieoczekiwanych kosztów i zapewnienia płynności operacyjnej. Dla dokładniejszego zapoznania się ze stawkami celnymi i zasadami obliczania cła, warto odwiedzić stronę https://www.discolm.pl/ile-wynosi-clo-z-chin-obowiazujace-stawki-celne/, która oferuje kompleksowy przewodnik po opłatach celnych za import z Chin, stanowiąc cenny zasób dla wszystkich importerów.

Ile wynosi cło za zakupy z Chin?

Wysokość cła za zakupy z Chin nie jest wartością stałą. Cło ma zmienne stawki w zależności od rodzaju towaru. Stawki na cło z Chin plasują się między 0%, a maksymalne – prawie 50% ceny towaru. Różne stawki obowiązują inne typy produktów.

Jak obliczyć cło z Chin?

Aby poznać stawkę cła należy skorzystać z programu ISZTAR. Innym sposobem na sprawdzenie stawek opłat celnych za zakupy z Chin jest skorzystanie z kalkulatora na stronie Unii Celnej UE (ec.europa.eu).

Jakie cło obowiązuje na elektronikę z Chin?

Wysokość cła na elektronikę z Chin możemy także sprawdzić w systemie ISZTAR. Oficjalnie podane tam dane wskazują, że cło na elektronikę z Chin wynosi 0%.

Od jakiej kwoty obowiązuje cło na towary z Chin?

Wiedząc, że nasza przesyłka jest zwolniona z cła, jeżeli jej wartość nie przekroczy 150 EURO, możemy być pewni, że każdy import powyżej 150 EURO będzie wymagał opłacenia cła.

Na co uważać przy obliczaniu cła za import z Chin?

Jeśli importujesz z Chin musisz pamiętać, że jeśli na fakturze wystawionej przez producenta widnieje obca waluta (zazwyczaj USD), to w Polsce kwota transakcji każdorazowo zostanie przeliczona na PLN. Cło zapłacisz w złotówkach. Przeliczenie cła z Chin odbywa się według średniego kursu waluty obowiązującego w dniu wystawienia faktury.

Podsumowanie

Cło z Chin to opłata, którą trzeba uwzględnić podczas importu towarów do Polski. W zależności od rodzaju towaru, mogą obowiązywać różne stawki opłat celnych. Warto zawsze sprawdzić aktualne stawki i obliczyć cło przed dokonaniem zakupu, aby uniknąć niespodzianek.