extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

gry dla dzieci 3 lata
Internet

Gry dla 3 latka – jakie są najlepsze?

Odpowiedni wybór gry dla dzieci jest kluczem do sukcesu. To, jakie zabawki w danym wieku będzie posiadała nasza pociecha, wpłynie w dużym stopniu na jej rozwój poznawczy, psychoruchowy i intelektualny. Zawsze przed dokonaniem zakupu, warto się zastanowić, co będzie najlepszym rozwiązaniem. Tutaj najważniejszym kryterium jest to ile lat ma dziecko. I tak, co innego kupimy dla 2 latka, co innego dla 3 latka i co innego dla 4 latka. Jakie zatem wybrać gry dla 3 latka?

Gry dla dzieci 3 lata – jakie znajdziemy na rynku?

Zasadniczo gier dla przedszkolaków jest naprawdę bardzo dużo na rynku. Możemy spotkać się z wieloma ich rodzajami. Każda gra dla 3 latka ma pobudzić jego wyobraźnię, wpłynąć pozytywnie na jego rozwój oraz nauczyć pewnych umiejętności ruchowych. W różnych sklepach zarówno stacjonarnych i internetowych znajdziemy takie gry dla dzieci 3 lata jak np. gry edukacyjne, zręcznościowe, planszowe. Wszystkie z tych gier mają za zadanie nauczenie przedszkolaka pewnych zdolności, ale także dać radość z samej zabawy.

Warto zobaczyć: https://www.extremecoding.pl/najlepsze-darmowe-gry-strategiczne-na-pc/

Gry dla 3 latka

Bezpieczeństwo a gry dla 3 latka

Zawsze przed zakupem, czy to gry dla przedszkolaka czy innej zabawki warto sprawdzić, dla jakiej grupy wiekowej jest ona przeznaczona. W wielu produktach dla dzieci powyżej 3 lat mogą znajdować się małe elementy, które są niebezpieczne, ze względu na możliwość ich połknięcia. Na opakowaniach gier i zabawek bardzo często są umieszczane informacje, dla kogo produkt jest przeznaczony i na jaki wiek. To bardzo ważne, żeby dbać o bezpieczeństwo dzieci, szczególnie podczas zabawy.

Gra dla 3 latka – jaki typ gry jest najlepszy?

Nie ma jednego rodzaju gry, który sprawdzi się w przypadku każdego dziecka. Przed wyborem odpowiedniej gry dla 3 latka warto pomyśleć o jego już zdobytych umiejętnościach i o tym, w jakim kierunku dany produkt ma go rozwijać.

Do najbardziej popularnych gier dla przedszkolaków należą gry edukacyjne. Głównym ich zadaniem jest uczenie dziecka nazewnictwa zwierząt, roślin, a także liczenia, poznawania pierwszych liter, rozpoznawania podstawowych kolorów. Gry edukacyjne uczą dzieci logicznego myślenia, a także pozytywnie wpływają na ich rozwój psychiczny. Najczęściej spotykanymi w sklepie grami edukacyjnymi dla 3 latków są: domina obrazkowe, magiczne długopisy, karty ze zwierzętami.

Kolejny typ gry dla 3 latka, która pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój dziecka, szczególnie na jego sferę ruchową to gra zręcznościowa. Jak wiadomo oprócz rozwoju umysłowego, należy zadbać także o rozwój fizyczny każdego dziecka. Warto o tym pomyśleć już od najwcześniejszych lat, a wiek 3 lat jest najlepszym momentem, żeby wprowadzić różne aktywności ruchowe. Gry zręcznościowe uczą dzieci przede wszystkim szybkości, refleksu, równowagi, koordynacji ruchowej. Te umiejętności ułatwiają codzienne czynności, uczą samodzielności, pewności siebie. Takie gry zręcznościowe dla 3 latka są dużą atrakcją dla przedszkolaków. Sprawiają im ogromną radość. Przykładem tego typu gier są: łowienie rybek, szukanie skarbu, przejście przez labirynt, pajęcza sieć, łapanie piłek.

Polecamy: https://www.extremecoding.pl/gry-samochodowe-to-zabawa-nie-tylko-dla-dzieci/

Ostatnim typem gier mogą być gry planszowe. Oczywiście dla przedszkolaka nie powinny być zbyt skomplikowane. Uczą one spostrzegawczości, logicznego myślenia, a także przestrzegania prostych zasad. Mogą również wpływać na socjalizację i zabawę w grupie. Dzięki grom planszowym 3-latek: uczy się podstawowych zasad gry, nabiera umiejętności takich jak rzut kostką, pobudza wyobraźnię, uczy się radzenia sobie z emocjami, w tym z wygraną i przegraną.

Gry dla 3 latka

Gry wideo i internetowe dla dzieci w wieku 3 lat

Gry internetowe są coraz bardziej popularne, nawet wśród najmłodszy. O ile warto czasem dziecku pokazać i pozwolić na gry wideo, o tyle zawsze należy wtedy być przy maluchu i sprawdzać, co robi. Oczywiście gry internetowe mogą ułatwić naukę rozpoznawania kolorów, nazywania rzeczy, zwierząt, uczyć logicznego myślenia. Jednak korzystanie z takich rozwiązań powinno być sporadyczne. Tutaj zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie dzieci.

Gra dla 3 latka – czy to odpowiedni prezent?

Każdy prezent, który jest przemyślany i dostosowany do wieku obdarowywanego dziecka, jest dobry. Gry są doskonałym pomysłem, ponieważ możemy grać razem z maluchem. Dziecko przy różnych grach, czy to edukacyjnych, czy zręcznościowych będzie się świetnie bawiło, a przy okazji uczyło wielu rzeczy. Zawsze przed wyborem gry dla przedszkolaka warto podpatrzeć, co lubi maluch, jakie są jego zainteresowania związane z otaczającym go światem. Może to być np. gra z ulubionym bohaterem z bajki.