extremecoding.pl

extremecoding – komputery, internet, multimedia

gry samochodowe
Edukacja

Gry samochodowe to zabawa nie tylko dla dzieci

Trudno wyobrazić sobie lepszą rozrywkę dla miłośników samochodów niż gry wyścigowe, czy te związane, na przykład, z ulepszaniem auta. W taki gry świetnie bawią się zarówno małe dzieci, jak i dorośli, choć wybierają oni nieco inne gry. Dzieci grają raczej w gry wyścigowe, w których często główną rolę odgrywa postać z ich ulubionych bajek. Wyścigi takie mają zwykle mało wspólnego z rzeczywistością, ale zapewniają świetną zabawę. Natomiast dorośli bardzo często wybierają spokojną grę w symulatory jazdy. Są to najczęściej gry, w których jeździmy tirem z punktu A do punktu B. Taka rozgrywka zanudziłaby dziecko do granic, ale dorośli wybierają ją z uwagi na relaksujące działanie. Wśród takich gier możemy wyróżnić dwa nadrzędne typy.

Gry samochodowe online

Są to zwykle bardzo proste gry, w które możemy grać w przeglądarce na komputerze, czy nawet telefonie. Zwykle mamy tu do wyboru dwa tryby: wyścigi lub ulepszanie samochodu w formie symulacji.

Takie gry to raczej zabawa na chwile, choć w dobrym towarzystwie potrafią przynieść sporo frajdy z rywalizacji ze znajomymi.

Jedyne wymagania, to dostęp do Internetu i podstawowy sprzęt, który będzie w stanie załadować podstawowe grafiki, ponieważ zwykle są one w stu procentach darmowe.

gry samochodowe

Gry samochodowe na PC

Te bywają już nieco bardziej skomplikowane i stwarzają o wiele więcej możliwości. Takie gry można podzielić na dwie główne kategorie: darmowe i płatne.

Gry darmowe na PC, są nadal o wiele lepiej rozwinięte niż proste gry online, ale zdecydowanie odstają poziomem od płatnych. Są to zwykle starsze wersje gier, które możemy pobrać, gdy na przykład, developer udostępnia je w jakieś promocji. Zobacz więcej: https://www.extremecoding.pl/gry-na-pc-ciekawe-propozycje/

Gry płatne, choć są czasem drogie, to zapewniają rozrywkę z prawdziwego zdarzania. Oczywiście, stawiają przed nami szereg wymagań, a jednym z najważniejszych jest dobry komputer. Do takich gier będziemy potrzebowali dobrej lub nawet bardzo dobrej karty graficznej oraz procesora, szczególnie w przypadku nowszych tytułów.

gry samochód

Klawiatura, pad czy kierownica?

W przypadku gier wyścigowych bardzo często pada pytanie o konieczność posiadania kierownicy. Odpowiedź jest zwykle taka, że nie jest ona wymagana, ale zdecydowanie podniesie jakość naszej rozgrywki.

Zasada jest taka, że do luźnej, wieczorowej, rozgrywki w wyścigi czy symulacje wystarczy nam pad, czy klawiatura. Jednak jeśli chcemy zanurkować w świat gry, to warto zainwestować w profesjonalnie stanowisko wraz z kierownicą i jej pełnym zestawem. Najlepsze gry wyścigowe starają się bowiem odwzorować fizykę podczas jazdy i pełnie wrażeń odczujemy, dopiero gdy będziemy mieć dobry sprzęt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *