extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

gry samochodowe
Edukacja

Gry samochodowe to zabawa nie tylko dla dzieci

Trudno wyobrazić sobie lepszą rozrywkę dla miłośników samochodów niż gry wyścigowe, czy te związane, na przykład, z ulepszaniem auta. W takie gry samochodowe świetnie bawią się zarówno małe dzieci, jak i dorośli, choć wybierają oni nieco inne gry. Dzieci grają raczej w gry wyścigowe, w których często główną rolę odgrywa postać z ich ulubionych bajek. Wyścigi takie mają zwykle mało wspólnego z rzeczywistością, ale zapewniają świetną zabawę. Natomiast dorośli bardzo często wybierają spokojną grę w symulatory jazdy. Są to najczęściej gry, w których jeździmy tirem z punktu A do punktu B. Taka rozgrywka zanudziłaby dziecko do granic, ale dorośli wybierają ją z uwagi na relaksujące działanie. Wśród takich gier możemy wyróżnić dwa nadrzędne typy.

Gry samochodowe online

Są to zwykle bardzo proste gry, w które możemy grać w przeglądarce na komputerze, czy nawet telefonie. Zwykle mamy tu do wyboru dwa tryby: wyścigi lub ulepszanie samochodu w formie symulacji.

Takie gry to raczej zabawa na chwile, choć w dobrym towarzystwie potrafią przynieść sporo frajdy z rywalizacji ze znajomymi.

Jedyne wymagania, to dostęp do Internetu i podstawowy sprzęt, który będzie w stanie załadować podstawowe grafiki, ponieważ zwykle są one w stu procentach darmowe.

Polecamy: https://www.extremecoding.pl/ciekawe-i-zabawne-gry-planszowe-dla-2-osob/

gry samochodowe

Gry samochodowe na PC

Te bywają już nieco bardziej skomplikowane i stwarzają o wiele więcej możliwości. Takie gry można podzielić na dwie główne kategorie: darmowe i płatne.

Gry darmowe na PC, są nadal o wiele lepiej rozwinięte niż proste gry online, ale zdecydowanie odstają poziomem od płatnych. Są to zwykle starsze wersje gier, które możemy pobrać, gdy na przykład, developer udostępnia je w jakieś promocji.

Zobacz więcej: https://www.extremecoding.pl/gry-dla-3-latka-jakie-sa-najlepsze/

Gry płatne, choć są czasem drogie, to zapewniają rozrywkę z prawdziwego zdarzania. Oczywiście, stawiają przed nami szereg wymagań, a jednym z najważniejszych jest dobry komputer. Do takich gier będziemy potrzebowali dobrej lub nawet bardzo dobrej karty graficznej oraz procesora, szczególnie w przypadku nowszych tytułów.

Gry samochodowe na PC – dlaczego młodzież je uwielbia?

Gry samochodowe na PC już od wielu lat są prawdziwym hitem. To właśnie po nie najczęściej sięgają nastolatkowie oraz dorośli. To przyjemna rozrywka, która zwykle nie wymaga bardzo dużego skupienia, a poszczególne rozgrywki są dość krótkie. Mogą więc być świetną propozycją dla tych, którzy nie mają czasu na długie i skomplikowane gry fabularne. Dlaczego gry samochodowe cieszą się tak dużą popularnością?

Gry samochodowe wyścigi są proste!

Gry tego typu nie muszą mieć skomplikowanej fabuły, by dobrze się w nie grało. Zwykle po prostu chodzi o to, by być pierwszym na mecie. Czasami w grze są też różnego typu nagrody do zbierania oraz przeszkody do ominięcia. Czasami jednak chodzi po prostu o to, by być jak najszybszym. Niektóre gry samochodowe umożliwiają też zmianę samochodów albo ich dopasowywanie. Dzięki temu z czasem gracz może mieć wyjątkowe i niepowtarzalne auto, o jakim w prawdziwym życiu mógłby tylko pomarzyć.

gry samochód

Świetny relaks – gra jazda samochodem

Gry z jazdą samochodem polegają na powtarzaniu wciąż tych samych ruchów. Dzięki temu są tak wyciszające i relaksujące. Mimo że wyścig dostarcza wielu emocji, to wykonywanie wciąż bardzo podobnej sekwencji ruchów jest uspokajające. Z czasem gracz może wyrobić sobie nawyki, które ułatwiają mu szybkie reagowanie i podejmowanie decyzji. W tym wypadku im więcej czasu spędzi się na grze, tym łatwiej przychodzi wygrywanie w niej. W tym wypadku trening rzeczywiście czyni mistrza. Warto więc ćwiczyć i jak najwięcej czasu spędzać na trasach rajdów.

Potrzeba rywalizacji

Każdy człowiek odczuwa potrzebę rywalizacji. Dlatego też wyścigi samochodowe to świetna okazja do tego, by ją zrealizować. Szczególnie ciekawe są wyścigi, w których można ścigać się z realnymi ludźmi siedzącymi przy swoich komputerach. Pokonanie ich jest możliwe i bardzo motywujące do wysiłku. Rywalizacja z wyścigówkami, którymi kieruje komputer, jest zwykle dość trudna i nie daje takiej satysfakcji jak pokonanie drugiego człowieka. Wyjątkowo interesujące są gry, które umożliwiają graczom rozmowy podczas wyścigu. To świetna okazja do poznania nowych osób i upewnienia się, że wszyscy uczestnicy są gotowi do walki o pierwsze miejsce. Zwykle podczas takich gier samochodowych jest okazja do tego, by nawiązać znajomości, które mogą się przenieść nawet do świata realnego. To świetna okazja, by poznać ludzi o podobnych pasjach i zainteresowaniach. Nie można też zapominać, że rozmowy podczas wyścigu to dodatkowa dawka emocji, która każdemu graczowi da pozytywnego kopa.

Klawiatura, pad czy kierownica?

W przypadku gier wyścigowych bardzo często pada pytanie o konieczność posiadania kierownicy. Odpowiedź jest zwykle taka, że nie jest ona wymagana, ale zdecydowanie podniesie jakość naszej rozgrywki.

Warto zobaczyć: https://www.extremecoding.pl/gry-planszowe-dla-doroslych-ciekawe-propozycje/

Zasada jest taka, że do luźnej, wieczorowej, rozgrywki w wyścigi czy symulacje wystarczy nam pad, czy klawiatura. Jednak jeśli chcemy zanurkować w świat gry, to warto zainwestować w profesjonalnie stanowisko wraz z kierownicą i jej pełnym zestawem. Najlepsze gry wyścigowe starają się bowiem odwzorować fizykę podczas jazdy i pełnie wrażeń odczujemy, dopiero gdy będziemy mieć dobry sprzęt.