extremecoding.pl

extremecoding – komputery, internet, multimedia

gry strategiczne pc
Rozrywka

Najlepsze darmowe gry strategiczne na PC

Gry strategiczne PC od lat przyciągają graczy na całym świecie. Aby zwyciężyć trzeba wybrać dobrą taktykę, być dobrym dowódcą i sprawnym organizatorem. Do dyspozycji gracza oddane zostają nie tylko zasoby wojskowe, ale również rozwijanie gospodarki, prowadzenie dyplomacji czy handlu. Wszystkie czynniki mają ważny wpływ na ostateczne zwycięstwo. Strategie bardzo często potrzebują do porządnej rozgrywki wielu poświęconych godzin i planowania swoich posunięć.

Darmowe gry strategiczne z najpopularniejszych serii

Dzięki internetowi miłośnicy strategii mogą cieszyć się wieloma grami za darmo oraz dodatkowo mierzyć się z innymi graczami. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym wśród graczy tytułom, które są dostępne w sieci.

Crusader Kings II: Mroczne Wieki to tytuł studia Paradox Interactive, którym będą zachwyceni miłośnicy średniowiecza oraz fani serii Europa Universalis. Jest to rozbudowana strategia historyczna, której akcja dzieje się w XI wieku. Gracz wciela się w jednego z władców i prowadzi swoje królestwo przez trudne czasy średniowiecza.

Inną darmową grą strategiczną nawiązującą do znanej serii jest Total War Elysium, która zachwyci nie tylko domorosłych strategów, ale też miłośników fantasy. Gra jest karcianką nawiązującą do świata Magic the Gathering wykorzystującą mechanizmy gier rodem ze studia Creative Assembly odpowiedzialnego właśnie za tworzenie serii Total War.

Ostatnim tytułem w naszym zestawieniu gier strategicznych z popularnych niegdyś serii będzie Age of Empires Online. Tego tytułu nie trzeba przedstawiać starszym graczom. Obejmujemy w niej stery jednej z nacji, rozwijamy miasto, gospodarkę i armię, a potem dokonujemy inwazji na inne terytoria.

Darmowe gry strategiczne na PC w kosmosie

Wśród strategicznych produkcji znajdują się również tytuły, które wybiegają w przyszłość i zmagania odbywają się w kosmosie w niedalekiej lub też bardzo odległej przyszłości.

Starcraft II: Wings of Liberty to strategia RTS jest początkiem zapowiadanej trylogii. W odsłonie tej gracz zajmuje się losami Terran, a także walczy z rasą Zergów chcących zdobyć pewnym tajemniczym artefaktem oraz z potężnymi Protossami. Inną zaletą tej gry jest to, że nawiązuje ona również do popularnej serii, w którą do tego pory grają gracze na całym świecie.

Drugim tytułem, którego akcja dzieje się w kosmosie jest Starborne. Rozgrywki trwają zazwyczaj kilka tygodni. Gracze podzieleni są na frakcje, a ich zadaniem jest zarządzanie nacją, rozbudowywanie floty oraz kolonizowanie kolejnych obszarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *