extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

gry strategiczne pc
Rozrywka

Najlepsze darmowe gry strategiczne na PC

Gry strategiczne PC od lat przyciągają graczy na całym świecie. Aby zwyciężyć trzeba wybrać dobrą taktykę, być dobrym dowódcą i sprawnym organizatorem. Do dyspozycji gracza oddane zostają nie tylko zasoby wojskowe, ale również rozwijanie gospodarki, prowadzenie dyplomacji czy handlu. Wszystkie czynniki mają ważny wpływ na ostateczne zwycięstwo. Strategie bardzo często potrzebują do porządnej rozgrywki wielu poświęconych godzin i planowania swoich posunięć.

Darmowe gry strategiczne z najpopularniejszych serii

Wśród dziesiątek gatunków gier komputerowych jeden z najstarszych, jak i najpopularniejszych z nich stanowią gry strategiczne. Mają one wiele odmian, jednak każda z nich wymaga od gracza intensywnego myślenia, umiejętności podejmowania odpowiednich decyzji, jak i dokładnej analizy wszystkich elementów gry. Dlatego też gry strategiczne PC są świetnym sposobem na samorozwój poprzez zabawę. Doświadczenie z takimi grami znacznie ułatwia wiele elementów codziennego życia. Poniżej przedstawiamy dwie propozycje, które naszym zdaniem są warte uwagi.

Dzięki internetowi miłośnicy strategii mogą cieszyć się wieloma grami za darmo oraz dodatkowo mierzyć się z innymi graczami. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym wśród graczy tytułom, które są dostępne w sieci.

Crusader Kings II: Mroczne Wieki to tytuł studia Paradox Interactive, którym będą zachwyceni miłośnicy średniowiecza oraz fani serii Europa Universalis. Jest to rozbudowana strategia historyczna, której akcja dzieje się w XI wieku. Gracz wciela się w jednego z władców i prowadzi swoje królestwo przez trudne czasy średniowiecza.

Polecamy: https://www.extremecoding.pl/gry-samochodowe-to-zabawa-nie-tylko-dla-dzieci/

gra strategiczna

Total War Elysium

Inną darmową grą strategiczną nawiązującą do znanej serii jest Total War Elysium. Zachwyci ona nie tylko domorosłych strategów, ale też miłośników fantasy. Gra jest karcianką nawiązującą do świata Magic the Gathering. Wykorzystuje mechanizmy gier rodem ze studia Creative Assembly odpowiedzialnego właśnie za tworzenie serii Total War.

Ostatnim tytułem w naszym zestawieniu gier strategicznych z popularnych niegdyś serii będzie Age of Empires Online. Tego tytułu nie trzeba przedstawiać starszym graczom. Obejmujemy w niej stery jednej z nacji, rozwijamy miasto, gospodarkę i armię, a potem dokonujemy inwazji na inne terytoria.

Warto zobaczyć: https://www.extremecoding.pl/gry-planszowe-dla-doroslych-ciekawe-propozycje/

Hard West – ciężki żywot na Dzikim Zachodzie

Jeśli interesują Cię tylko najlepsze gry strategiczne zdecydowanie powinieneś dać szansę westernowi stworzonemu przez CreativeForge Games. Akcja gry rozgrywa się na niezwykle brutalnie i bezlitośnie odtworzonym Dzikim Zachodzie. Przetrwać na nim można wyłącznie z celnym okiem i dobrą bronią w dłoni. Opinie na temat kowbojskich strzelanin są różne, ale tę grę zdecydowanie można polecić każdemu miłośnikowi dobrych strategii. Gracz musi nieustannie podejmować poważne decyzje, które prowadzą do różnych wydarzeń fabularnych, a niekiedy nawet zmieniają przebieg całej historii. Hard West mieści w sobie zarówno ogromny świat wymagający eksploracji, krwawe potyczki turowe, z których tylko mistrzom taktyki uda się wyjść żywym, a także wspaniałą historię i wyjątkowe postacie. Wszystko to można przeżyć razem z całą gamą mrocznych, głębokich motywów fabularnych, wyjątkowo wykonanymi rysunkami do gry, a także wspaniałą muzyką skomponowaną przez… Marcina Przybyłowicza, którego utwory znane są z gry Wiedźmin 3: Dziki Zgon.

Klasyczna seria gier Might & Magic

Szukając najlepszych gier strategicznych nie sposób pominąć cenionej przez graczy na całym świecie serii gier Might & Magic. Pierwsza edycja została wydana w 1995 roku. W internecie obecnie można znaleźć pogłoski o kolejnym już sequelu, co dowodzi temu jak długo trylogia M&M cieszy się popularnością. Dlaczego właściwie jest tak wyjątkowa? Otóż gracz może spojrzeć na świat fantasy z nieco innej perspektywy niż zwykle, prowadząc nawet kilkumiesięczne wojny o całe miasta zamkowe zamieszkane przez takie stworzenia jak demony, golemy, kolosy, cyklopy, ale również jednorożce, krasnoludy, czy nawet tajemnicze troglodyty. Grając w jedną z gier z serii Might & Magic można, a nawet trzeba dzień po dniu podbijać nowe ziemie, organizować całe oddziały wyjątkowych wojsk, rozbudowywać miasta i robić wiele innych czynności ważne podczas każdej wojny.

gra na pc strategiczna

Darmowe gry strategiczne na PC w kosmosie

Wśród strategicznych produkcji znajdują się również tytuły, które wybiegają w przyszłość. Zmagania odbywają się w kosmosie w niedalekiej lub też bardzo odległej przyszłości.

Polecamy: https://www.extremecoding.pl/ciekawe-i-zabawne-gry-planszowe-dla-2-osob/

Starcraft II: Wings of Liberty to strategia RTS jest początkiem zapowiadanej trylogii. W odsłonie tej gracz zajmuje się losami Terran, a także walczy z rasą Zergów chcących zdobyć pewnym tajemniczym artefaktem oraz z potężnymi Protossami. Inną zaletą tej gry jest to, że nawiązuje ona również do popularnej serii, w którą do tego pory grają gracze na całym świecie.

Drugim tytułem, którego akcja dzieje się w kosmosie jest Starborne. Rozgrywki trwają zazwyczaj kilka tygodni. Gracze podzieleni są na frakcje, a ich zadaniem jest zarządzanie nacją, rozbudowywanie floty oraz kolonizowanie kolejnych obszarów.