extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

telefon na abonament
Internet

Karta i abonament – porównanie możliwości

Przygotowując się do zakupu telefonu komórkowego często poważnie zastanawiamy się nad tym, czy postawić na rozwiązanie na abonament, czy może opcją bardziej interesującą z naszego punktu widzenia będzie telefon na kartę. Każde z omawianych tu rozwiązań ma swoje wady i zalety. Poznając je można z większą pewnością dokonać takiego wyboru, który uznamy za satysfakcjonujący.

Telefon w abonamencie i jego zalety
Osoby, którym to telefon na abonament w szczególny sposób trafia do przekonania, zwracają uwagę przede wszystkim na to, że pozwala on na obniżenie ceny aparatu telefonicznego. Marząc o posiadaniu najnowszego modelu musimy zwykle liczyć się ze sporym wydatkiem. Abonament można więc porównać do zakupu ratalnego, który sprawia, że cena urządzenia jest bez porównania niższa. Operatorzy zdają sobie doskonale sprawę z tego, że to właśnie wysokiej jakości modele napędzają zainteresowanie abonamentami, chętnie oferują więc tego typu rozwiązania w odniesieniu do najciekawszych aparatów dostępnych na rynku.
Oczywiście, atrakcyjna cena telefonu komórkowego nie jest jedynym atutem abonamentu. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem mogą też liczyć na szereg dodatkowych korzyści. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o nielimitowanych wiadomościach SMS o MMS wysyłanych do wszystkich operatorów, a także o nieograniczonych rozmowach telefonicznych. Już od dłuższego czasu kuszą też duże pakiety pozwalające na bezproblemowe korzystanie z Internetu mobilnego, a także możliwość korzystania z dodatkowych promocji takich, jak choćby tani dostęp do najbardziej znanych serwisów z filmami na życzenie w ramach abonamentu.
Nie oznacza to jednak, że telefon na abonament jest wolny od wad. Pewne niedociągnięcia z nim związane dość szybko rzucają się w oczy. W tym kontekście warto wspomnieć choćby o długim czasie obowiązywania umowy oraz o tym, że abonamenty na markowe telefony potrafią być dość wysokie. Operatorzy nie są też skłonni do podpisania umowy z każdym bez odpowiednich dokumentów. Często więc zdobycie telefonu na abonament wymaga od nas spełnienia pewnych wymogów formalnych.

A może karta?
Telefon na kartę wydaje się zwykle mniej atrakcyjnym rozwiązaniem. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że osoby zastanawiające się nad skorzystaniem z niego muszą liczyć się z koniecznością wydania całej kwoty niezbędnej do jego zakupu już na samym początku. Pewna grupa odbiorców przypomina jednak, że nie nakłada to poważnych zobowiązań, a możliwość pozostania niezależnym finansowo jest w stanie wynagrodzić niedociągnięcia takiego rozwiązania.

mobileman.pl