extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

gry planszowe dla dorosłych
Internet

Gry planszowe dla dorosłych – ciekawe propozycje

Coraz więcej osób w ostatnim czasie poszukuje skutecznych sposobów, dzięki którym można spędzić czas wolny. Nie powinniśmy zapominać o ty, że możliwości w tym przypadku jest bardzo wiele i tylko od nas tak naprawdę w dużej mierze zależy, co wybierzemy. Na co więc warto się zdecydować, aby doskonale zrelaksować się w czasie wolnym i tym samym dobrze się bawić? Gry planszowe dla dorosłych – poznaj ciekawe propozycje.

Skuteczne metody na relaks w wolnym czasie

Relaks i dobra zabawa w czasie wolnym – to wszystko mogą nam obecnie zapewnić gry planszowe. Choć tego typu rozrywka bardzo wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z małymi dziećmi, ponieważ to one zazwyczaj bardzo często chętnie grają właśnie w takie gry, na rynku można spotkać także wiele ciekawych produktów przeznaczonych dla dorosłych. Zdecydowanie gry planszowe dla dorosłych w ostatnim czasie są bardzo popularne. Takie rozgrywki możemy znaleźć między innymi zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Nie powinniśmy zapominać o tym, że można przy nich nie tylko bardzo ciekawie spędzić czas, ale również dobrze się bawić, a czasem także mamy szansę lepiej poznać pozostałych graczy. Jakie gry dla dorosłych planszowe warto wybrać?

Przede wszystkim w tym przypadku bardzo wiele zależy w szczególności od naszych preferencji. Jest to bardzo ważne aby na wstępie dokładnie określić, ile będziemy mieć wolnego czasu na taką rozgrywkę. Zazwyczaj taka gra może zająć nam około 2 lub 3 godziny, ale nie powinniśmy zapominać także o tym, że na rynku dostępne są także rozgrywki, które mogą trwać nawet 5 godzin. Warto więc przed zakupem dokładnie sprawdzić, jaki jest przeciętny czas grania oraz ile osób będziemy potrzebować do takiej rozgrywki, ponieważ czasem 2 osoby mogą nie być wystarczające.

Zobacz także: https://www.extremecoding.pl/ciekawe-i-zabawne-gry-planszowe-dla-2-osob/

gra planszowa dla dorosłych

Monopoly

Bardzo popularna, jak również klasyczna gra planszowa dla dorosłych to z pewnością Monopoly. Na rynku można znaleźć bardzo wiele rożnych jej odmian. Z pewnością na uwagę zasługuje między innymi Monopoly, które jest tematycznie osadzone w popularnych filmach lub też serialach. Jeżeli jesteśmy fanami któregoś z nich, na pewno będzie to dla nas wspaniała zabawa. Nie powinniśmy zapominać także o tym, że można z powodzeniem również wybrać podobne gry do Monopoly, jednak osadzone w polskich realiach. Na pewno będzie to doskonała propozycja dla dwudziestolatków oraz nieco starszych osób, ale nawet osoby dojrzałe doskonale odnajdą się w tej tematyce gier planszowych, ponieważ Monopoly na rynku istnieje już wiele lat i każdy zna tą grę.

Nieco bardziej skomplikowaną grą planszową, na którą powinniśmy poświęcić więcej czasu jest na pewno Wsiąść do pociągu. To właśnie w tej grze możemy podróżować po Europie, budować swoją strategię, tworząc odpowiednie trasy pociągu. Taka rozgrywka wymaga od nas więcej wolnego czasu, ale także dobrze by było, gdyby brało w niej udział więcej niż 2 uczestników.

Polskie gry planszowe dla dorosłych

Możemy zdecydować się także na typowo polskie gry planszowe dla dorosłych. Bardzo popularna jest między innymi Kolejka. Jej tematyka to jak sama nazwa wskazuje dotyczy kolejki, ale nie takiej zwykłej. Jest to rozgrywka osadzona w czasach PRL, gdzie w sklepach nie było prawie nic, a ludzie stali właśnie w długich kolejkach, gdy otrzymali tylko informację, że w sklepie cokolwiek się pojawiło, co można było zakupić. W tej grze musimy wykazać się przede wszystkim bardzo dobrą strategią oraz sprytem. Z pewnością starsi gracze będą pamiętać, że te same cechy musieliśmy mieć także za czasów PRL, gdy zdobycie wielu rarytasów jak na tamte czasy graniczyło z cudem.

Jeżeli przykładowo chcemy z naszym partnerem spędzić miło czas tylko we dwoje, powinniśmy wybrać grę planszową Gierki małżeńskie. Jest to wspaniała zabawa dla dwojga, ale dzięki niej nie tylko miło spędzimy swój wolny czas, ale także będziemy mieli możliwość poznania jeszcze lepiej drugiej osoby. Być może pewne pytania nas zaskoczą lub też wprawią w zakłopotanie, ale ma to być przede wszystkim dla nas bardzo dobra zabawa. Z tej serii możemy znaleźć również podobne gry, ale o innej tematyce, która dotyczy między innymi korporacji, zdrowia, czy nawet kariery politycznej.

Polecamy: https://www.extremecoding.pl/gry-samochodowe-to-zabawa-nie-tylko-dla-dzieci/

gra planszowa

Gry planszowe dla dorosłych – bardziej pikantne rozgrywki dla dorosłych

Na pewno gra planszowa dla dorosłych nie musi być nudna i jak sama nazwa wskazuje, może mieć zupełnie inne treści, niż gry dziecięce. Doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu dla wielu par jest między innymi gra planszowa Kamasutra, dzięki której być może poznamy nowe rzeczy, które później będziemy mogli wykorzystać. Doskonałym pomysłem jest także 5 sekund bez cenzury, gdy mamy tylko kilka sekund na odpowiedź na często bardzo niecenzuralne pytania.