extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

Komputery All-In-One
Multimedia

Komputery All-In-One idealnym rozszerzeniem pracy nauczyciela

Edukacja to sztuka. Nauczyciele nie mają prostej pracy i często muszą oni mierzyć się z nieszablonowymi wyzwaniami – tj. zainteresowanie uczniów omawianym tematem. Nauczanie w szkołach publicznych jest szczególnie trudne – zwłaszcza w szkołach podstawowych, gdzie dzieci i młodzież szybko tracą uwagę, skupiając się na otoczeniu lub rozrywkach. Na szczęście na ratunek nauczycielem przychodzi technologia, która udostępnia wiele funkcjonalnych i wygodnych narzędzi. Komputer All In One to jedno z urządzeń, które w sali lekcyjnej staje się nieocenionym wsparciem dla lektora. 

Zastanawiasz się nad tym, jak komputer AIO może pomóc i dlaczego warto w niego zainwestować? W poniższym artykule przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania wśród potencjalnych klientów. Sprawdź je więc już teraz i przekonaj się na własne oczy o tym, że zakup nowoczesnego sprzętu rozwiąże wiele problemów. 

Czym są komputery All In One?

Komputery All In One (jak sama nazwa wskazują) są wszystkim w jednym. Co to właściwie oznacza? Otóż użytkownik otrzymuje wyłącznie monitor, klawiaturę i mysz. Cała jednostka stacjonarna schowana jest właśnie w nieco grubszej obudowie ekranu. Monitor w urządzeniach typu AiO jest również dotykowy, co nie tylko ułatwia obsługę podczas prowadzenia zajęć, ale stanowi także interaktywny dodatek pozwalający na szybszą pracę lektorów. 

W salach lekcyjnych warto zoptymalizować ilość sprzętu i urządzeń, które zastawiają przestrzeń (zwłaszcza pod biurkiem, wpływając na codzienną wygodę nauczyciela). Komputery AiO są zatem idealną inwestycją dla każdej placówki edukacyjnej lub szkoleniowej. 

Kiedy i dlaczego komputery All In One mogą przydać się nauczycielom przy pracy?

Komputeryzacja sal lekcyjnych zachodzi od wielu lat. Jednostki stacjonarne i laptopy zaczęły pojawiać się na biurkach nauczycieli już ponad dekadę temu i z czasem zagościły one na nich na stałe. Dzięki temu, że komputery AiO są w stanie wyeliminować obecność jednostki stacjonarnej lub konieczność ciągłego podróżowania z laptopem, stanowią one doskonałą bazę dla nauczycieli w trakcie zajęć lekcyjnych. 

Pamiętaj, by wybierać sprawnej jakości urządzenia, których parametry techniczne będą dopasowane do potrzeb i oczekiwań użytkowników. Do najistotniejszych specyfikacji i podzespołów należą m.in.:

  • pojemność i rodzaj dysku twardego;
  • pamięć RAM;
  • rodzaj i moc procesora;
  • ilość dostępnych złącz. 

Obawiasz się tego, że Twoja wiedza na temat sprzętu komputerowego jest zbyt mała, by wybrać wydajny zestaw? Na stronie Prezenter.pl czeka na Ciebie wiele fantastycznych propozycji, które są szczegółowo przedstawione w ich opisach. Możesz skorzystać również z pomocy ekspertów, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą skompletować narzędzia niezbędne do pracy z dziećmi, młodzieżą lub uczestnikami kursu w sposób efektywny. Udzielą również wsparcia przy realizacji zamówień za środki pozyskiwane z dofinansowań dla placówek szkolnych na rozwój ich infrastruktury technologicznej, która ma służyć uczniom i nauczycielom.