extremecoding.pl

extremecoding – komputery, internet, multimedia

laptopy dla dzieci
Komputery

Laptopy dla dzieci – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Obecna młodzież zdecydowanie różni się od tej, która wychowywała się jeszcze przed czasami Internetu. Dziś maluchom od najmłodszych lat towarzyszy tablet, czy telefon z Internetem, na którym oglądają zapętlone bajki czy inne treści przeznaczone dla dzieci. W Internecie czyha jednak wiele zagrożeń, a moment nieuwagi rodzica może spowodować, że dziecko zacznie oglądać treści, których nie powinno. Właśnie dlatego powstały spersonalizowane laptopy dla dzieci, zarówno te zabawkowe, jak i prawdziwe, które jednak posiadają dużą kontrolę rodzicielską.

laptop dziecko

Laptop dla dzieci w wieku przedszkolnym

Takie „laptopy,” to zwykle zabawki, które jedynie kształtem przypominają laptopa. Posiadają one co najwyżej mały ekran, na którym maluch może grać w przygotowane gry edukacyjne, a więc na przykład zabawy matematyczne czy językowe.

Przy wyborze takiej zabawki powinniśmy się kierować przede wszystkim jego trwałością. Jeśli będzie to typowa plastikowa zabawka, to może bardzo szybko przestać działać. Drugim elementem jest realna imitacja wyglądu laptopa czy tabletu. Chodzi o to, żeby dziecko uczyło się kontaktu z ekranem, myszką czy klawiaturą, grając w proste gry edukacyjne.

Dzieci bardzo chętnie naśladują swoich rodziców, więc laptop edukacyjny to strzał w dziesiątkę, żeby zapewnić maluchowi rozwój.

Laptop dla ucznia szkoły podstawowej

Tutaj sytuacja jest już nieco bardziej skomplikowana. Dziecko mające 7-8 lat już bardzo dobrze rozumie, jak wygląda prawdziwy laptop czy komputer i nie da się nabrać na cukierkową zabawkę. Oczywiście w 21 wieku, szczególnie z uwagi na ostatnie wydarzenia, laptop dla ucznia to absolutna podstawa.

laptop dla dziecka

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie takiego laptopa? Po pierwsze, powinien być on lekki i mieć wyświetlacz nie większy niż 15 cali, żeby nadał się zarówno do nauki w domu, jak i w szkole. Po drugie, powinien zawierać duży dysk, dość dobrą kartę graficzną oraz procesor do sprawnego przeglądania Internetu, a więc wyszukiwania informacji. Po trzecie, powinien być trwały, ponieważ dziecko w tym wieku może ze złości uderzyć w obudowę, czy po prostu zbyt dynamicznie użytkować urządzanie. Zobacz więcej: https://www.extremecoding.pl/najlepszy-smartwatch-dla-dzieci-jaki-wybrac/

Natomiast najważniejszy element to zadbanie o kontrolę rodzicielską w Internecie. Najpopularniejsze jest blokowanie czasu korzystania z takich stron jak YouTube, czy Facebook, żeby dziecko realnie się uczyło, a nie spędzało całe dnie na oglądaniu filmików. Oczywista wydaje się kontrola rodzicielska stron nieodpowiednich dla młodego człowieka. O zbiór takich rozwiązań możemy poprosić przy kupnie laptopa z zaznaczeniem, że ma być to laptop dla dziecka w danym wieku.