extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

Mobilna wieża monitorująca
Multimedia

Mobilna wieża monitorująca – nowoczesne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń

Ochrona inwestycji w terenie, np. placów budów, farm fotowoltaicznych lub upraw, jeszcze jakiś czas temu była wymagającym i kosztownym zadaniem. Dzisiaj inwestorzy mają do dyspozycji nowoczesne rozwiązania, a jednym z nich jest mobilna wieża do monitoringu. Wieża monitorująca pozwoli ograniczyć koszty ochrony fizycznej, działa prewencyjnie i doskonale zabezpiecza obiekt. To jednak nie wszystko. W tym artykule szerzej omówimy zalety i zastosowanie mobilnej wieży do monitoringu.

Co to jest mobilna wieża do monitoringu?

Mobilna wieża to autonomiczny, nowoczesny i zaawansowany system zabezpieczeń. Gwarantuje nadzór oraz zdalną kontrolę terenu – świetnie sprawdza się do ochrony trudno dostępnych miejsc. Mobilna wieża do monitoringu wyposażona jest w profesjonalne kamery oraz w czujniki reagujące na każde zdarzenie. Do tego system pozwala wyeliminować fałszywe alarmy, które związane są z obecnością zwierząt na ochranianym terenie lub wystąpieniem gwałtownych zjawisk pogodowych. Co więcej, urządzenie jest całkowicie odporne na niekorzystną pogodę. 

Na uwagę zasługuje również to, że mobilna wieża monitorująca jest rozwiązaniem działającym niezależnie od źródeł zasilania. Panele fotowoltaiczne i ogniwa paliwowe gwarantują działanie wieży w miejscach, w których nie ma prądu. Kamery umieszczone są na stalowym, teleskopowym maszcie, dzięki temu wieża skutecznie chroni stosunkowo dużą przestrzeń. System wyposażony został w urządzenia emitujące sygnały świetlne i dźwiękowe. Rozwiązanie działa więc prewencyjnie, a pracownicy stale obecni w stacji monitoringu na bieżąco kontrolują wszystkie alarmy, a następnie podejmują decyzję o wysłaniu na miejsce patrolu lub powiadomieniu odpowiednich służb.

Jak w praktyce mobilna wieża chroni obiekty i inwestycje?

Mobilna wieża do monitoringu ma szerokie zastosowanie, wspiera, a nawet zastępuje ochronę fizyczną. Rozwiązanie jest bardzo elastyczne, dlatego sprawdza się również na imprezach masowych, w celu obserwacji wydarzenia oraz jego zabezpieczania. Niewątpliwą zaletą autonomicznej wieży do monitoringu jest łatwość obsługi – przewóz, rozstawienie i przygotowanie to zajęcia, z którymi poradzi sobie jeden pracownik. Samo przygotowanie do pracy wieży zajmuje nie więcej niż kwadrans. Wieża mobilna do monitoringu widoczna jest z daleka, a już sama jej obecność zwiększa bezpieczeństwo i ogranicza ilość interwencji. Urządzenie można w pełni zintegrować z innymi systemami bezpieczeństwa, co pozwoli jeszcze lepiej uszczelnić system ochrony obiektu lub inwestycji.

Widać więc, jak zaawansowanym i jednocześnie prostym w obsłudze urządzeniem jest mobilna wieża monitorująca. Wynajem jej to dobre rozwiązanie, jeśli inwestor potrzebuje sprawdzonego sposobu na czasowe zabezpieczenie inwestycji w trudno dostępnym i rozległym terenie. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek komplikacji – klient otrzymuje wsparcie, nie ponosi też kosztów zakupu wieży monitorującej, a płaci jedynie za wynajem na określony czas. Po zrealizowaniu usługi mobilna wieża jest zabierana i serwisowana, aby mogła bez zarzutu ochraniać kolejne inwestycje.