extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

jak udostępnić internet z telefonu
Internet

Jak udostępnić Internet z telefonu – sprawdzone i szybkie sposoby

Internet to świetny wynalazek, który zrewolucjonizował wiele dziedzin życia. Dostęp do Internetu pozwala między innymi na szybkie uzyskanie potrzebnych informacji czy łatwe skontaktowanie się z najbliższymi. Jak udostępnić Internet z telefonu – poznaj szybkie sposoby.

Korzyści płynące z posiadania Internetu

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez Internetu – dla wielu z nas wirtualna rzeczywistość stanowi integralną część codziennego życia. Internet wykorzystywany z głową niesie ze sobą wiele korzyści, do których można zaliczyć między innymi:

– szybki i łatwy dostęp do informacji – dzięki połączeniu z siecią można w szybki sposób zdobyć wszystkie niezbędne informacje,

– ułatwienie komunikacji – dzięki dostępowi do Internetu możemy pozostawać niemal w ciągłym kontakcie z naszymi najbliższymi,

– więcej opcji na naukę i pracę – Internet daje sporo możliwości rozwoju, zarówno jeżeli chodzi o naukę, jak i o pracę.

Polecamy: https://www.extremecoding.pl/internet-stacjonarny-a-internet-mobilny-roznice/

internet w telefonie

Jak udostępnić Internet z telefonu?

Udostępnianie Internetu z telefonu to niezwykle pomocna umiejętność, która może przydać się w wielu kryzysowych sytuacjach. Osoby, które nie wiedzą jak udostępnić Internet z telefonu koniecznie powinny nauczyć się tej prostej, aczkolwiek niezwykle przydatnej sztuczki. Istnieją 3 sposoby na udostępnienie Internetu z telefonu:

– tethering przez HotSpot Wi-Fi – dzięki HotSpot możliwym jest udostępnienie Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej. Prywatny HotSpot daje dużo więcej możliwości niż ten komercyjny, gwarantując nieograniczony dostęp do Internetu poprzez stworzenie otwartej sieci stacjonarnej,

– tethering przy wykorzystaniu Bluetooth – technologia ta pozwala na połączenie różnych urządzeń. Udostępnianie Internetu przez Bluetooth przypomina udostępnianie przez HotSpot – podstawową różnicę stanowi zdecydowanie mniejszy zasięg technologii Bluetooth, dodatkowo rozwiązanie to zużywa więcej energii niż HotSpot.

– tethering przy pomocy kabla USB – opcja ta to najprostsza, a także najbardziej efektywna metoda udostępniania Internetu z telefonu. Udostępnianie Internetu za pomocą kabla USB sprawdzi się szczególnie w przypadku długich, zużywających dużo energii połączeń.

Zobacz także: https://www.extremecoding.pl/mobilny-internet-oferty-i-ceny/

Jak udostępnić Internet z telefonu na telefon?

Udostępnienie Internetu z telefonu na telefon z Androidem to niesłychanie prosta sprawa. Pierwszym krokiem jest wejście w ustawienia telefonu i znalezienie zakładki połączenia. Następny etap to to kliknięcie w opcję Router Wi-Fi i udostępnianie Internetu – opcja ta może występować również pod nazwą HotSpot Wi-Fi. Następny krok stanowi wybór routera Wi-Fi, który powinien zostać zabezpieczony dobrym i trudnym do złamania hasłem.

Kolejny, dość ważny krok stanowi zmniejszenie zużycia baterii. Po upływie określonego czasu router – jeżeli nie będą do niego podłączone żadne urządzenia – zostanie wyłączony, co zapobiegnie nadmiernej utracie energii. Ostatni etap procesu stanowi włączenie routera – od tego momentu możliwym będzie podłączenie się do przygotowanej sieci.

Warto zobaczyć: https://www.extremecoding.pl/jak-wybrac-najlepszy-internet-mobilny/

internet w teleofnie udostępnianie

Udostępnianie Internetu z telefonu na komputer przy pomocy Bluetooth

Jednym z prostych sposobów na udostępnienie Internetu z telefonu na komputer jest zastosowanie narzędzia Bluetooth. Internet z telefonu na komputer to duża wygoda – rozwiązanie to przyda się w przypadku nauki, pracy, a także zwykłego przeglądania stron.

Aby udostępnić Internet z telefonu na komputer przy pomocy Bluetooth należy połączyć się z Bluetooth na obu urządzeniach, a następnie skonfigurować je zgodnie z wyświetlającą się na ekranie instrukcją. Kolejny krok to przejście do ustawień i zlokalizowanie zakładki tethering i przenośny HotSpot. Ostatni krok stanowi włączenie opcji tethering przez Bluetooth.