extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

etui smartfon
Multimedia

Po co nam etui na smartfona?

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat telefony dosyć mocno wyewoluowały, dzisiaj już prawie nikt nie korzysta z telefonów komórkowych z wbudowaną klawiaturą. Zdecydowana większość przemysłu elektronicznego to smartfony, czyli telefony dotykowe. Niestety wraz z udoskonalaniem wyglądu naszych telefonów, stały się one wrażliwe na uszkodzenia, duże ekrany nie są bardzo odporne na zarysowania czy rozbicia i nie raz zdarza się, że już po jednym upadku komórki na ziemię, jej wyświetlacz jest potrzaskany i nadaje się do wymiany, która często nie jest tanią usługą. 

Cel etui

Etui, czyli swego rodzaju pokrowiec na telefon został stworzony właśnie po to, by zapobiegać wspomnianym nieszczęśliwym wypadkom. Przy dokonywaniu zakupu, warto zwrócić uwagę czy dane etui spełnia swoje zadanie, to jest, czy całkowicie chroni nasz telefon przed bezpośrednim kontaktem z podłożem przy upadku, dobre zabezpieczenie powinno nie dopuszczać do stykania się nawet przedniej części telefonu z daną powierzchnią jeśli położymy go właśnie ekranem do dołu. 

Rodzaje etui 

Na rynku dostępnych jest wiele etui, wykonanych z różnych materiałów i o różnych wyglądach, oczywiście każdy model telefonu jest uwzględniony, więc nie ma potrzeby martwić się, że nie znajdziemy odpowiedniego zabezpieczenia na nasz smartfon. 

Weźmy za przykład model samsung A53 5G, po wpisaniu nazwy przeglądarkę „etui samsung A53 5G” wyświetli się nam cała propozycji. Na początku są to obudowy silikonowe, które są neutralne estetycznie, ich przejrzystość zapewnia to, że oryginalny kolor telefonu jest widoczny, oczywiście im przewijamy dalej wśród propozycji, tym robi się bardziej kreatywnie. Koniecznie zobacz atrakcyjne modele pokrowców na smartfony Samsung od firmy Mobiwear: https://mobiwear.pl/pol_m_Etui-na-telefon-Samsung-131.html

Bez dobrego pokrowca ani rusz!

Jeśli mamy tendencję do trzymania wszystkich niezbędnych rzeczy razem, jak np. dokumenty, warto przejrzeć ofertę etui portfelowych, czyli takich, które nie dość, że posiadają klapkę, która jest dodatkową ochroną, to jeszcze posiada kieszonki, w których możemy trzymać właśnie dokumenty, karty, pojedyncze banknoty, listy zakupów itd. Taki pokrowiec ma również funkcję używania klapki jako podpórki no przy oglądaniu filmu na telefonie, w tym celu wystarczy klapkę zgiąć w odpowiedni sposób i oprzeć o nią smartfon.

Na telefon są także dostępne etui personalizowane, czyli takie gdzie, klient ma możliwość wgrania na stronie sklepu grafiki, którą chce mieć na obudowie telefonu. Często też artyści, którzy tworzą pokrowce ręcznie, przyjmują zgłoszenia, mogą być to etui ręcznie malowane lub ozdobione inną techniką na życzenie klienta.