extremecoding.pl

extremecoding – komputery, internet, multimedia

ps4
Multimedia

PS4 i PS5 – konsole, na które warto postawić

Od kiedy w naszych domach pojawiły się komputery, wiadomym się stało, że oprócz pracy będą one mogły nam służyć do szeroko pojmowanej rozrywki. Wielu zwolenników oraz zwolenniczek zyskały sobie zwłaszcza różnego rodzaju gry komputerowe. By w pełni móc korzystać z zalet tego typu rozgrywek, dobrym pomysłem jest inwestycja w konsole do gier. Obecnie w Polsce jak i na świecie możemy korzystać z różnych konsol. Z pewnością do jednych z najbardziej popularnych urządzeń należą konsole PlayStation. Oprócz grania w gry możemy na konsolach firmy Sony oglądać filmy, korzystać z platform telewizyjnych, słuchać muzyki, czy też przeglądać Internet. Można więc powiedzieć, że kupując konsolę, instalujemy w domu małe centrum rozrywki. Obecnie na rynku jest dostępna najnowsza konsola PS5, ale można tutaj także z powodzeniem sięgnąć po jej poprzedniczkę, czyli PS4. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie tego niezbyt taniego urządzenia, warto się dokładnie jemu przyjrzeć. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepszego zakupu dokonamy.

Konsola PlayStation – wspaniały pomysł na rozrywkę z najwyższej półki

Jeśli więc chodzi o główne zastosowanie konsol Sony Playstation, czyli ulubione gry, w które można zagrać to koniecznie trzeba zobaczyć, jakie propozycje ma dla nas dostępny online PlayStation Store. Znajdziemy tam, m.in. takie propozycje jak „FIFA 22”, „Call of Duty”, czy też dostęp do możliwości grania online za darmo, np. „World of Tanks”. Samo nabycie konsoli także nie będzie żadnym problemem. Wystarczy tutaj odwiedzić dobrze zaopatrzony sklep stacjonarny albo internetowy, w którym w sprzedaży znajdziemy takie propozycje jak PlayStation 4 czy też najnowocześniejszą obecnie konsolę z tej stajni – PlayStation 5. Z pewnością warto tutaj wziąć pod uwagę zakupy markecie internetowym Neonet. Dużą zaletą zakupów u tego sprzedawcy jest fakt, że konsolę możemy kupić na raty. Możemy więc sobie pozwolić np. na produkt PlayStation VR, czy też inne rozwiązanie, za które co miesiąc będziemy płacić stosunkowo nieduże kwoty. Zaletą zakupu na raty w systemie „zero procent”, jest fakt, że ostatecznie zapłacimy dokładnie tyle, ile wynosi cena sprzedaży konsoli w dniu jej kupna. Kupując konsolę trzeba koniecznie zwrócić uwagę na wymagania sprzętowe, tak by była ona kompatybilna z innymi urządzeniami, z którymi zamierzamy ją sparować.

PlayStation 4 a może najnowsze Playstation 5 – wybór w Twoich rękach

Konsole PlayStation 4 są dostępne w trzech wersjach: podstawowej, Slim oraz Pro. Ich dysk twardy może mieć pojemność od pięciuset gigabajtów aż do jednego terabajta. Do tego by w pełni wykorzystać jej zalety niezbędny będzie telewizor lub ekran wyposażony w technologię HDR. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z gier, które pokażą nam na ekranie pełnię swoich możliwości. PlayStation 4 Pro umożliwi nam zapoznanie się z technologią VR. Ma ona także mocniejsze podzespoły niż PlayStation 4, a także daje możliwość korzystania z rozdzielczości 4K. Nową generację konsol firmy Sony stanowi urządzenie PS5. Jest to produkt wyposażony w szybki dysk SSD, umożliwia korzystanie z rozdzielczości 4K i jest także wyposażona w technologię Ray Tracing, dzięki której możliwe jest realistyczne odwzorowanie cieni oraz refleksów świetlnych. W połączeniu z technologią HDR oraz dźwiękiem w jakości 3D daje to naprawdę niesamowite wrażenia w przypadku gier komputerowych. PS5 jest także wyposażona w kontroler bezprzewodowy Dual Sense i osiąga prędkość 120 klatek na sekundę, co przyczynia się do niesamowitej dynamiki obrazu podczas gier na tym urządzeniu. Jeśli więc szukasz sprzętu z prawdziwego zdarzenia, to PlayStation 5 może się stać centrum wydarzeń rozrywkowych w Twoim domu.

Sony PlayStation: centrum gier, oglądania filmów, słuchania muzyki  – rozwiązanie po które warto sięgnąć

Oczywiście pamiętajmy o tym, że konsole różnych generacji to nie tylko gry. Dobrze dobrany typ konsoli pozwoli nam na słuchanie muzyki, oglądanie filmów, itp. Na obydwu modelach konsol można korzystać z takich aplikacji jak np. Netflix, Spotify, Twitch, czy YouTube. To tylko niektóre z możliwości jakie może nam dodatkowo dać konsola PS5 lub PS4. Jeśli chcemy się dowiedzieć więcej przed zakupem konkretnych modeli tych urządzeń w internetowym sklepie Neonet, to powinniśmy także zajrzeć na różne specjalistyczne strony sieciowe, przeznaczone np. dla graczy. Znajdziemy tam tutoriale, czy też dogłębne recenzje techniczne poszczególnych urządzeń. Konsola konsoli nierówna i czasem drobne szczegóły mogą zadecydować o ostatecznym wyborze urządzenia PlayStation 4 lub PlayStation 5. Gry, filmy, muzykę, itp., najlepiej odtwarzać na najnowszych rozwiązaniach technicznych dostępnych w sprzedaży – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nie oznacza to jednak, że nie warto sięgnąć po nieco starsze modele konsol od Sony. Zakupy w wyżej wymienionym sklepie internetowym są w pełni bezpieczne. Mogą się także wiązać z interesującymi promocjami czy też rabatami, z których z pewnością warto skorzystać. Dobra rozrywka za mniejsze pieniądze, to coś na co zawsze warto postawić.