extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

jak przyspieszyć komputer
Edukacja

Jak przyspieszyć komputer?

Każdy użytkownik komputera doskonale wie, że prędzej czy później spowolni on swoją pracę i konieczne stanie się naprawienie tego problemu. Wolne wczytywanie kolejnych plików, czy też nawet trwające kilka minut uruchamianie systemu, skutecznie uniemożliwia komfortową pracę. W jaki jednak sposób przyspieszyć komputer? Czy są jakieś dobre i sprawdzone metody na to, aby posiadana przez nas maszyna działała szybciej?

Jak przyspieszyć komputer windows 10 poprzez oprogramowanie?

Z łatwością można zauważyć, że komputer nie spowalnia swojego działania nagle i z dnia na dzień, lecz jest to proces stopniowy, który każdego dnia się pogłębia. Można więc łatwo się zorientować, że stoi za tym nie problem ze sprzętem, lecz z oprogramowaniem. Najczęściej związane jest to z oprogramowaniem złośliwy.

Polecamy: https://www.extremecoding.pl/prosta-zmiana-hasla-wifi/

komputer przyspieszenie

Podczas korzystania z komputera podłączonego do internetu, bez trudu można na dysk złapać niepożądane wirusy, które będą spowalniały urządzenie. Jeśli więc zauważy się niepokojące objawy wolniejszego działania, poleca się albo zainstalować pogram antywirusowy, lub też, jeśli się już taki posiada, przeprowadzić gruntowne skanowanie całego systemu.

Innego typu bardzo polecanym pomysłem jest użycie programu porządkującego. Wraz z biegiem miesięcy rejestr system windows zapełnia się niepotrzebnymi i nieużywanym już pozycjami, które w nadmiarze mogą spowalniać działanie komputera. Program czyszczący pozwoli pozbyć się takich niepotrzebnych zapisów, co również może przyspieszyć działanie komputera.

Dowiedz się również: https://www.extremecoding.pl/jak-udostepnic-internet-z-telefonu-sprawdzone-i-szybkie-sposoby/

Jak przyspieszyć komputer poprzez sprzęt?

Często zdarza się tak, że przyspieszenie komputera poprzez stosowanie oprogramowania na niewiele się zdaje. Pomimo usilnych prób, tak czy inaczej, sprzęt działa w niesatysfakcjonujący sposób. Co wtedy zrobić?
Jeśli komputer mimo wszystko działa wolno, poleca się sięgnięcie po wymianę kilku jego elementów. Przede wszystkim warto postawić na wymianę dysku twardego ze starszego typu magnetycznego na nowoczesny dysk SSD. Jest on w stanie w zauważalny sposób przyspieszyć pracę całego urządzenia. Sprawi to że jeszcze przez kilka kolejnych lat będzie się na nim pracowało wygodnie i w pełni komfortowo.

Innego typu bardzo dobrym pomysłem jest dołożenie kości pamięć ram, a tym samym zwiększenie jej pojemności. Pamięć podręczna wykorzystywana jest do pracy przez wszystkie uruchamiane na komputerze progamy. Jeśli będzie jej za mało, komputer może wyraźnie spowolnić swoje działanie. Warto więc zadbać, aby pamięci było nie tylko wystarczająco dużo, lecz również, aby było jej w nadmiarze.

A jak przyspieszyć Windows 10?

W obecnych czasach system Windows cieszy się dość dużą popularnością wśród użytkowników w różnych grupach. Wiele osób zastanawia się, jak przyspieszyć Windows 10. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najbardziej sprawdzonymi sposobami.

Najnowsze aktualizacje

Wśród najlepszych sposobów na przyspieszenie Windows można przede wszystkim wymienić zainstalowanie wszystkich najnowszych aktualizacji. Wszystkie aktualne uaktualnienie są darmowe, dlatego nie warto zwlekać z całym procesem. Dzięki temu możliwe będzie skuteczne przyspieszenie działania swojego systemu. Jednak warto pamiętać, że zazwyczaj zrobienie aktualizacji trochę trwa, dlatego dobrze jest przygotować na ten proces odpowiednią ilość czasu.

Programy działające w tle

Kolejnym sposobem na przyspieszenie działalności systemu Windows jest wyłączenie wszystkich programów, które działają w tle. Najczęściej nie są one potrzebne w danym momencie, a mogą wpływać na znaczne spowolnienie działania całego komputera. Dlatego warto również zadbać o to, aby przy starcie systemu nie włączała się nadmierna ilość programów, które będą potem cały czas działać w tle. Dobrze jest unikać takich działań.

windows 10

Oczyszczanie dysku

Bardzo dobrym sposobem na przyspieszenie działania swojego komputera jest oczyszczanie dysku. Jednak należy pamiętać, aby ten proces wykonywać w sposób regularny, ponieważ tylko wtedy działanie tego rodzaju będzie w pełni efektywne i przyniesie oczekiwane skutki. Dzięki oczyszczaniu dysku możliwe jest pozbycie się z niego wszystkich niepotrzebnych plików, które nie są wymagane do prawidłowej pracy systemu operacyjnego. Warto na ten aspekt zwrócić uwagę podczas działań pielęgnacyjnych związanych ze swoim urządzeniem.

Jak przyspieszyć komputer – dodatkowa pamięć RAM

W przypadku zbyt wolnego działania systemu operacyjnego możliwe jest dokupienie dodatkowej pamięci RAM, jeśli aktualnie znajduje się w komputerze jej zbyt mała ilość. System Windows do efektywnej pracy wymaga co najmniej GB pamięci RAM, dlatego taka ilość stanowi element obowiązkowy. Jednak w celu podjęcia płynniejszej pracy można się zdecydować na zakup większej ilości pamięci i będzie to doskonały wybór.

Polecamy: https://www.extremecoding.pl/na-jaki-internet-na-wsi-postawic/

Konserwacja systemu

Wśród możliwych sposobów na przyspieszenie działania systemu Windows można również wymienić zastosowanie funkcji konserwacji systemu. Polecaną opcją jest wykonanie defragmentacji dysku twardego, a także wykonywanie bieżących skanowań. Dzięki temu możliwe jest wykrycie w systemie niekorzystnie działającego oprogramowania, które może w negatywny sposób wpływać na działanie całego komputera. Dlatego warto regularnie te kwestie sprawdzać.