extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

jak zmienić hasło do wifi
Internet

Jak zmienić hasło do wifi w prosty i szybki sposób?

Wielu użytkowników komputerów osobistych dochodzi co wniosku, że należałoby dla poprawy bezpieczeństwa sieci domowej od czasu do czasu dokonać zmiany hasła do WiFi. Jak zmienić hasło do wifi – zobacz poniżej.

Jak zmienić hasło do WiFi?

Jeśli chcesz zmienić hasło do swojego domowego routera i poprawić jednocześnie hasło bezpieczeństwo danych ukrytych w twojej sieci domowej powinieneś przede wszystkim odnaleźć informację o adresie IP Twojego routera. Takie informacje zawarte są w instrukcji lub innej dokumentacji dołączonej do routera. Warto więc przeszukać pudełko po kupionym produkcie a na pewno znajdziesz odpowiednie dane do logowania. Lecz jeśli korzystasz z routera dostarczanego przez jedną z firm trudniących się podłączaniem internetu w domu w ramach np. abonamentu to warto skontaktować się z nią albo w celu wezwania specjalistów lub po to, aby udzielili informacji gdzie szukać adresu IP.

wifi hasło

Warto nadmienić, że bardzo często adres IP umieszcza się z tyłu urządzenia. Następnie, znając już adres IP, należy uruchomić jedną z używanych przez siebie przeglądarek. Niezależnie od tego, czy skorzystamy z Internet Explorer (współcześnie Edge), Google Chrome czy z Mozilla Firefox, wszystkie czynności będą wyglądały tak samo. Podany przez producenta adres IP routera należy teraz wpisać w pasek adresu (jest to puste pole na górze przeglądarki gdzie znajdują się adresy stron, a następnie należy wcisnąć przycisk Enter w celu zatwierdzenia akcji. Jeśli użyliśmy poprawnego adresu IP to w przeglądarce po chwili powinno pokazać się okno logowania do ustawień routera. Co, jeśli ich nie znamy? Sytuacja jest analogiczna do tej z adresem IP.

Polecamy: https://www.extremecoding.pl/jak-przyspieszyc-komputer/

Dane takie jak login i hasło również mogą znajdować się w dokumentacji dołączonej do urządzenia. To samo tyczy sie routera dostarczonego przez dostawcę internetowe. Jeśli urządzenie było konfigurowane to dane takie jak hasło i login mogą znaleźć się w dokumentacji dołączonej do umowy. Jeśli ich nie ma, oczywistym ruchem będzie kontakt z biurem obsługi klienta.

Jak zmienić hasło do wifi – zgubiona instrukcja

Co w przypadku gdy instrukcja jest zgubiona lub dostęp do materiałów udostępnianych przez dostawcę jest ograniczony? Nie trzeba się martwić, ponieważ często routery nie mają ustawionego hasła przez co możliwe jest to iż hasło i login to standardowy zestaw słów admin/admin. Warto więc spróbować z tej kombinacji, zanim zacznie się szukać pomocy.

Po wpisaniu poprawnego hasła i loginu powinno pojawić się okienko związane z sukcesem akcji. I to koniec, jeśli w przeglądarce pojawi sie panel dostępu administratora to za jego pomocą można zmieniać ustawienia routera, zarządzać siecią oraz oczywiście zmienić hasło na nowe.

Zobacz także: https://www.extremecoding.pl/jak-wybrac-najlepszy-internet-mobilny/

hasło do wifi zmiana

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Jak zmienić hasło WiFi kiedy, hasło dostępu do ustawień routera zostało zmienione? Najlepszym i jedynym rozwiązaniem jest w tym wypadku przywrócenie ustawień fabrycznych. Dzięki temu będzie można na nowo korzystać z danych domyślnych urządzenia i zalogować się hasłem i loginem dostarczonym do fabrycznego urządzenia.
Większość modeli jest wyposaża się niewielki otwór, w który należy wcisnąć szpilkę i przytrzymać ją w środku przez około pół minuty. Niektóre urządzenia są również wyposaża się w specjalny przycisk RESET przez co przywrócenie domyślnych ustawień odbywa się bez użycia szpilki.

Warto zobaczyć: https://www.extremecoding.pl/na-jaki-internet-na-wsi-postawic/

Co daje zmiana hasła WiFi?

Panel administracyjny routera pozwoli użytkownikowi na zmianę wszelakich danych dotyczących logowania się do sieci WiFi. Można zmienić domyślne hasło, które często jest ciągiem losowych liczb i liter na hasło, które będzie można łatwo zapamiętać. Również dzięki panelowi można zmienić nazwę sieci bezprzewodowej, tzw. SSID. Aby zmienić hasło do wifi należy znaleźć zakładkę dotyczącą sieci bezprzewodowej, znaleźć informacje o zabezpieczeniach sieci, a następnie już tylko należy znaleźć sekcję WPA2. Tam znajdą się wyszczególnione pola z hasłem oraz z SSID.