extremecoding.pl

extremecoding – komputery, internet, multimedia

kamerka samochodowa ranking
Multimedia

Dobra kamerka samochodowa – jaką wybrać?

Jeśli by chcieć wybrać gadżet samochodowy, który kupowany jest przez kierowców zdecydowanie najczęściej, to bez wątpienia byłaby to kamerka samochodowa. Niestety tak duża popularność tego dodatku nie idzie w parze ze świadomością jego wyboru.

Kamerka samochodowa ranking – czy warto zwracać na niego uwagę?

Podstawową sprawą, jeśli chodzi o wybranie kamerki samochodowej, jest to, czy warto zwracać uwagę na rankingi. Wielu użytkowników nie mając większego pojęcia o tym, czym powinna się charakteryzować dobra kamerka samochodowa, kieruje się tym, co prezentują różnego rodzaju poradniki oraz rankingi. Powstaje jednak ważne pytanie, czy warto na nie w ogóle zwracać uwagę? Wiele osób sądzi bowiem, że są one niewiarygodne, ponieważ są opłacane przez poszczególnych producentów kamerek. Jak się jednak okazuje, tego typu rankingi są zdecydowanie najlepszym sposobem na to, aby początkująca osoba, która nie posiada odpowiedniej wiedzy, kupiła dobry dla siebie sprzęt.

kamerka samochodowa

Na co zwracać uwagę wybierając kamerkę do samochodu?

Jeśli jednak ktoś wie, jaka kamerka samochodowa będzie najlepsza i nie potrzebuje do tego specjalnego rankingu, może pokusić się o samodzielne wybranie odpowiedniego urządzenia. Na co zatem w takiej sytuacji warto zwracać uwagę?

samochód kamerka

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas wybierania kamerki samochodowej jest jej rozdzielczość, a także ilość zapisywanych na sekundę klatek. Oba te parametry w bezpośredni sposób wpływają na to, jaka będzie jakość nagrania, czyli de facto najważniejsza sprawa w przypadku używania kamerki. Przyjmuje się, że rozdzielczość nie powinna być mniejsza niż Full HD, natomiast liczba rejestrowanych klatek nie powinna spadać poniżej 30. Jeśli jednak chce się kupić model możliwie jak najlepszy, powinno się wybrać taki, który zapisze nawet do 60 klatek na sekundę, przy rozdzielczości 4K.

Oczywiście sama rozdzielczość i płynność nagrania nie wyczerpują jeszcze tego, na co powinno się zwracać uwagę w sklepie podczas kupowania kamerki samochodowej. Oprócz tego bardzo ważne jest to, aby kupowana kamera wyposażona była w dodatkowe funkcje poprawiające jakość nagrania. Dobrym tego przykładem może być np. funkcja nagrywania w nocy. Jest to bardzo ważny dodatek, tym bardziej że w czasie zimy czy też jesieni jeździ się przez większy czas po ciemku.
Doskonałym pomysłem jest także zwrócenie uwagi na to, czy dołączony do kamerki uchwyt będzie na odpowiednim poziomie, jeśli chodzi o jego jakość. Kiepskie modele potrafią się odczepiać od szyby w najmniej oczekiwanym momencie.