extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

hosting www
Internet

Jak wybrać hosting www?

Każda osoba posiadająca swoją stronę internetową wie, jak ważne jest to, jaki hosting www się posiada. Nie ma tu tak naprawdę znaczenia, czy będzie się prowadziło sklep internetowy, czy też jedynie bloga — odpowiedni hosting jest w każdej sytuacji podstawą. Na co więc należy zwracać uwagę, gdy szuka się odpowiedniego dla siebie miejsca w sieci?

Jakie dyski będą na serwerze?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy szuka się dobrego hostingu, to jaki będzie rodzaj zastosowanego na nim dysku twardego. Co jest więc dostępnego na rynku i czym się poszczególne rozwiązania charakteryzują?
Rzecz jasna najbardziej prymitywnym hostingiem jest ten opierający się na zwykłych dyskach magnetycznych. Są one nie tylko wolne, lecz również awaryjne. Zdecydowanie lepszą propozycją jest np. hosting na dyskach SSD.

Jaki sprzęt będzie do dyspozycji?

Tak samo, jak w przypadku komputera osobistego, tak i przy wybieraniu hostingu bardzo ważne jest to, aby sprawdzić parametry, którymi będzie się on charakteryzował. Szczególnie mocno trzeba tu przyjrzeć się temu, jaki będzie w danej maszynie procesor, ile będzie miała ona pamięci RAM, a także ile procesów będzie można na raz wykonywać. Absolutnym minimum w przypadku każdego dobrego hostingu jest 20 procesów jednocześnie.

Jak wygląda kwestia kopii zapasowych?

Nawet najlepszy i najnowocześniejszy hosting pewnego dnia może dotknąć awaria. Każdy jest na to przygotowany i liczy się z tym, wynajmując swoją przestrzeń w sieci. Kluczowe jednak w tym wypadku jest to, aby nie stracić całych swoich internetowych zasobów i trzymać ich kopię zapasową. Jest to więc kwestia bardzo ważna, jeśli wybiera się odpowiedni dla siebie hosting www.
Przyjmuje się, że dobry hosting www powinien kopie stron trzymać nawet przez 7 dni. Co więcej, powinien wykonywać kopie minimum raz na 24 godziny. Na koniec warto się jeszcze zainteresować, w jakim zakresie będą robione kopie bezpieczeństwa. Najlepiej, jeśli będą one tworzone kompleksowo, czyli nie tylko samej strony internetowej, lecz również zawartości poczt emaliowych czy też obecnych na serwerach plików.

Limity hostingu

Na sam koniec procesu wybierania dobrego hostingu www warto się dowiedzieć od jego właściciela, jakie obowiązują u niego limity. Mowa tu jest np. o limicie maksymalnej wielkości wiadomości mailowej czy też ogólnym limicie wiadomości, które mogą być trzymane na serwerze. Niezwykle ważne jest np. to, jaki będzie limit jednoczesnych połączeń z serwerem, co w przypadku np. sklepu internetowego będzie miało kluczowe znaczenie dla jego efektywności działania. Zobacz więcej na cyberfolks.pl