extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

aplikacje na androida
Edukacja

Najlepsze praktyczne aplikacje na androida

Urządzenia mobilne z systemem Android należącym do korporacji Google mają całkiem pokaźny udział w rynku. Android ma też swoich zagorzałych zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie zmiany systemu na inny. Android oferuje wiele darmowych i przydatnych funkcji oraz aplikacji, które ułatwiają życie, pomagają załatwiać codzienne sprawy dają też sporo radości. Zapraszamy do naszego zestawienia, które prezentuje najlepsze aplikacje na androida.

Z Androidem się nie zgubisz

I nie mamy tu na myśli cyborga, który będzie pilnował użytkownika w miejskiej dżungli lub na odludziu. Android bazowo wyposażony jest w aplikację Google Maps, która jest stale ulepszana i wzbogacana o nowe funkcje. Można dzięki niej podejrzeć mapę, znaleźć najbliższy zakład usługowy, a także sprawdzić jakimi rodzajami komunikacji miejskiej można się dostać w dane miejsce. Za pomocą Google Maps można bez problemu nawigować w trasie, gdy jedziemy samochodem lub rowerem, a także zwiedzać najciekawsze miejsca. Zaletą tej aplikacji jest jej połączenie z najpopularniejszą wyszukiwarką Google oraz Społeczność Lokalnych Przewodników, którzy oceniają poszczególne miejsca.

Inną aplikacją, dzięki której nie zgubimy się w mieście jest „Jak Dojadę” służąca do sprawdzania rozkładów komunikacji miejskiej w wielu miejscach w Polsce. Przez „Jak Dojadę” sprawdzimy nie tylko rozkład i rozmieszczenie przystanków, ale też kupimy bilet krótkookresowy.

Dla ciała i portfela, czyli oszczędzaj i dbaj o siebie z Androidem

Inne przydatne aplikacje na androida to między innymi PayBack, czyli jeden z najpopularniejszych systemów lojalnościowych, dzięki któremu wydając pieniądze użytkownik kolekcjonuje punkty, które może wykorzystywać na zniżki lub na znajdujące się w katalogu nagrody. Wiele sieci ma swoje aplikacje lojalnościowe. Wystarczy wymienić takie jak „Żappka” czy „Lidl Plus”, które pozwalają również na zbieranie punktów lub na konkretne oszczędności przy kasie. Inne aplikacje, które można z powodzeniem wykorzystywać w systemie Android to np. Listonic, czyli mobilna lista zakupów, którą możemy współdzielić z innymi domownikami lub współlokatorami. Dzięki jej funkcjonalnościom można się łatwo porozumieć w kwestii uzupełnienia domowych zapasów, a także przeglądać gazetki promocyjne.

Inne kompatybilne z systemem Android aplikacje, dzięki którym zadbamy o swoje zdrowie to np. „Pij Wodę”, która przypomina o konieczności nawadniania się, zwłaszcza podczas upalnych dni, czy też FitNotes, która to aplikacja szczególnie przyda się częstym bywalcom siłowni.