extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

internet dla firm
Internet

Szybki i bezpieczny internet dla firm

Dzisiaj Internet jest jednym z podstawowych narzędzi pracy. Żadna firma nie będzie mogła działać w pełni, nie mając stałego dostępu do Internetu. Jak jednak wybrać Internet, aby był on niezawodny i spełniał wszystkie oczekiwania?

Jaki Internet wybrać dla firmy?

Pewne aktywności zawodowe wymagają ciągłego i niezawodnego dostępu do sieci. Łącze nie powinno zwalniać, a tym bardziej zrywać połączenia nawet na sekundę. Dlatego Internet dla firm powinien być niezawodny. A jeśli dojdzie już do awarii, dostawca tej usługi powinien natychmiast pomóc w odzyskaniu połączenia.

Po usługę łącza internetowego najlepiej udać się do jednego z większych dostawców lub jednego z lokalnych, ale sprawdzonych już przez sporą grupę klientów.

internet firma

Internet nie tylko w biurze

Trzeba sobie powiedzieć jasno: w wielu firmach pracownicy potrzebują dostępu do sieci (z powodów służbowych) nie tylko na terenie biura. Tu oczywiście sprawdzi się Internet stacjonarny – np. światłowody, który jest dostępnych w coraz większej liczbie lokalizacji, zwłaszcza w miastach.

A co poza biurem? Zakres obowiązków niektórych pracowników wymaga wyjście z biura i czynne działanie poza nim nawet przez kilka godzin dziennie. Dla nich powinien być przeznaczony niezawodny internet mobilny dla firm. Zazwyczaj dostaje się go na karcie sim, którą można używać w smartfonie, tablecie lub modemie wraz z laptopem.

Internet mobilny warto wziąć od dostawcy ogólnokrajowego, który ma zasięg także poza miastem. Jak to sprawdzić? Oczywiście warto posłużyć się tzw. mapami zasięgowymi na stronach poszczególnych dostawców tej usługi[, ale nie tylko. Zanim podpisze się umowę, warto na własnej skórze przekonać się także, w jakim stopniu mapy zasięgowe odnoszą się do rzeczywistości. Jak? Przy użyciu Internetu z karty pre-paid. Nie wymaga on podpisywania żadnej umowy. Jeśli zawiedzie, użytkownik po prostu przestaje się go używać i odkłada kartę sim na półkę. Zobacz również: https://www.extremecoding.pl/na-jaki-internet-na-wsi-postawic/

Zasięg i ciągłość usług są najważniejsze!

Jeśli już ktoś potwierdzi niezawodność usług mobilnego Internetu u więcej, niż jednego dostawcy, można przystąpić do porównania pozostałych warunków: liczby GB do pobrania, prędkości itd. Warto przetestować też, jak długo czeka się na połączenie z infolinią o rożnych porach dnia oraz jakość obsługi.

internet w firmie

Dobry Internet dla firm to nie tylko korzystne warunki na papierze. Najważniejsze są realia.

W czasach, kiedy wielu pracowników potrzebuje sprawdzonego dostępu do Internetu także poza biurem, rosną wymagania co do niezawodności tej usługi – i warto o tym pamiętać przeglądając oferty.