extremecoding.pl

komputery, internet, multimedia

fajne gry na pc
Rozrywka

Gry na pc – ciekawe propozycje

Granie w gry komputerowe to fantastyczna rozrywka, po którą sięgają nie tylko najmłodsi, lecz również osoby znacznie starsze. Niestety bardzo często osoby dopiero wchodzące w ten świat czują się przytłoczone ilością dostępnych na rynku pozycji. Warto więc wyselekcjonować kilka najlepszych gier na pc, które mogłyby zostać polecone dosłownie każdemu. Od czego warto zacząć przygodę z grami na pc?

Gry strategiczne

Wiele osób uważa, że najlepsze gry na pc, to gry strategiczne. Co prawda nie są one tak dynamiczne i tak widowiskowe, jak inne gatunki, lecz doskonale sprawdzają się w przypadku początkujących osób, które dopiero zaczynają pasjonować się taką formą rozrywki. Co zatem można w tym zakresie polecić?
Nie da się ukryć, że od wielu już lata gry strategiczne to przede wszystkim seria Civilization. Stając w roli przywódcy danego narodu, podążamy ścieżką rozwoju, prowadząc swoje państwo do zwycięstwa. Pasjonująca, przekazująca wiele nauki i przydatnych informacji zabawa, wciągnie z pewnością każdego.

gry joystick

Gry przygodowe

Kolejnym wartym uwagi gatunkiem gier komputerowych są gry przygodowe. Również i one nie charakteryzują się zbyt dużą ilością akcji i widowiskowości, lecz ich fabuła, a także zwroty akcji, którymi są okraszone, z pewnością przykuwają uwagę każdego miłośnika gier. W tym zakresie zdecydowanie wartą polecenia jest rewelacja ostatnich lat, czyli Disco Elysium, a także nieco już starsza seria gier Syberia. Zobacz także: https://www.extremecoding.pl/gry-samochodowe-to-zabawa-nie-tylko-dla-dzieci/

Gry RPG

Nie da się ukryć, że dla wielu osób fajne gry na pc, które są w ogóle warte uwagi, to gry typu RPG, czyli Role Play Game. Idealnym przykładem takiej właśnie pozycji są klasyczne gry takie jak Baldurs Gate, czy też Neverwinter Night. Dla osób, które szukają nieco lepszej grafiki oraz nowocześniejszych mechanizmów rozrywki, szczególnie wartą uwagi propozycją będzie seria Diablo lub też gra od polskiego producenta, czyli Wiedzmin 3.

gra komputerowa

Gry FPS

Oczywiście na koniec nie można pominąć gier, które cieszą się zdecydowanie największą popularnością wśród graczy, czyli różnego rodzaju FPSy, czyli gry z serii first person schooter, na który oglądamy jedynie lufę broni, z której aktualnie korzystamy. W tym wypadku wybór jest ogromny i oprócz takich klasyków jak Half Life, DOOM czy też Wolfenstein, na rynku znaleźć można także wiele nowych propozycji w postaci np. Call of Duty, czy też Medal of honor.
Wartym uwagi odłamem tego gatunku są gry wieloosobowe, takie jak Counter-Strike i Battlefield, w których komputerowego przeciwnika zastępuje siedząca po drugiej stronie monitora osoba, dzięki czemu rozgrywka staje się o wiele ciekawsza, także bardziej nieprzewidywalna.